Човнова (притока Многи)

Човнова — річка в межах Чорнухинського району, Полтавська область, Україна. Права притока р. Многа (басейн Дніпра).

Човнова

Розлив річки Човнова поблизу села Пацали
Витік на південь від с. Луговики
Гирло Многа
Басейн басейн Дніпра
Країни:  Україна
Регіон Полтавська область
Чорнухинський район
Довжина 13,2 км
Ідентифікатори і посилання
Ширина 1,5-2 м
 Медіафайли у Вікісховищі

Опис

Довжина річки 13,2 км. Річище слабозвивисте, завширшки до 5 м. На Човновій споруджено кілька ставків. За класифікацією ерозійної діяльності Човнова належить до ІІІ категорії. Влітку частина русла на схід від села Пацали зазвичай пересихає.

Перша згадка про назву річки Човнова датується 1714 роком, коля священик із села Мокиївка став власником цих земель в долині річки (попереднім власником був священик церкви в селі Сухоносівка)

Я, нижей подписанний, на сей продажі моей відомо чиню сим моим доброволним записом тепер и в потомние часы, кому бы колвек о том відати будет належало кождему суду и праву, иж міючи я кгрут, именно млинок вешняк на річці Чолновой з ставком и окрест того ставка прилеглие кгрунта, ліси з сіножатми и полем пахатним заставлений в пол пятаста золотих обварованний обліками, от иерея, отца Якима Феодоровича, свщеника сухоносовского, в таком способе, аще бы не мог викупити своїми власними грошми ні в кого не позичаючи о свтом прроці Илиї, то волно мні люб даровати кого или продати на вічние часы[1].

.

Розташування

Човнова бере початок на південь від села Луговики. Тече на спочатку на південь, потім — переважно на схід (місцями на схід). Впадає до Многи біля села Пізники.

Наслені пункти на Човновій

На берегах Човнової розташоване село Пацали. Протікає поряд із селом Сухоносівка.

Світлини річки

Див. також

Примітки

  1. 1714 р., жовтня 13. Пирятин. –Запис чорнуського уряду про продаж мокіївським священиком Андрієм Димитрієвичем заставних ґрунтів, ставу та млина на річці Човнова наміснику Свято-Троїцького Красногірського Чорнуського монастиря Захарію з наступною передачею їх в посесію Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирю //Документальна спадщина Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря у Києві ХVІ–ХVІІІ ст. з фондів Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського: Зб. док. К., 2011

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.