Чуєш біль

«Чуєш біль» — дебютний аудіоальбом гурту «Скрябін». Офіційно не видавався. Через брак коштів платівка пройшлася у колі друзів групи. Пісні «Я Живу», «L'amour Attack», «Чуєш біль», «Самотній в'язень», «Плани (на тоді, коли)» також присутні на компакт-дисках і касетах (в інших інтерпретаціях). Крім того було 2 варіанта альбому - англомовний,та україномовний (деякі пісні писались спочатку англійською мовою,а потім перекладались українською). Більшість оригінальних треків так і залишились невідомими українському слухачу, але скоріше за все частково збереглись в участників группи Повні копії обох варіантів альбому на данний час вважаються втрачені

«Чуєш біль»
Студійний альбом
Виконавець «Скрябін»
Дата випуску липень 1989
Записаний Новояворівськ, червень-липень 1989
Жанр синті-поп, пост-панк, альтернатива
Тривалість невідомо
Лейбл відсутній
Хронологія «Скрябін»
Попередній
«Мова риб»
(1992)
Наступний

Список композицій

# Назва Тривалість
1. «Інтро (Рік пройшов, як він пішов у світ)»    
2. «Nobody Fools Me After»    
3. «Хмари там, де шторм»    
4. «Син дощу»    
5. «О, Ніза»    
6. «Don't Wanna Miss You»    
7. «Happy Birthday»    
8. «Я Живу»    
9. «L'amour Attack»   4:12
10. «Чуєш Біль»    
11. «Самотній в'язень»   3:44
12. «Плани (на тоді, коли)»   3:55

Склад гурту

Відеокліп

Створення

Режисером кліпу на титульну пісню «Чуєш біль» став Володимир Зайковський. Кліп став першим в історії групи «Скрябін». Відеокліп знімався з серпня по жовтень 1989 року в місті Новояворівську. Кліп знятий на чорно-білу плівку. Спеціально для кліпу було записано варіант пісні,який був по тривалості довший оригінальної,що ввійшла в альбом(оригінальна альбомна композиція "Чуєш біль" була коротша за тривалістю, на даний момент вважаєтся втраченою). Крім того відомо що Зайковський вирізав фрагмент з середини пісні, тому що після монтажу кліп вийшов трохи коротшим,чим надана музикантами фонограма.

Сюжет

Сюжет кліпу розповідає про безіменного Героя (у виконанні Андрія Кузьменка), який на початку кліпу «народжується» з води і вирушає в подорож містом. На своєму шляху він бачить інших героїв кліпу — Скрипаля, Флейтиста, а також тріо персонажів (у виконанні Ростислава Домішевського, Олександра Скрябіна та Ігора Яцишина). Герой безуспішно намагається наздогнати Дівчину-Музу. В кінці кліпу Герой піднімається на дах будинку, де, окрім тріо персонажів, бачить свого двійника, який, на мить глянувши на Героя, стрибає з даху. Сюжет кліпу періодично переривається несюжетними вставками, де учасники групи проводять записи і репетицію на студії «Спати».

Видання

Прем'єра кліпу відбулась на рок-концерті студії «Спати» 5 листопада 1989 року.[1] Оригінал кліпу демонструвався на фестивалях андреграундного кіно у 1990 році в Москві та Брюсселі. Окремі епізоди кліпу демонструвалися на телебаченні під час виступів групи, деякі фрагменти кліпу увійшли в кліп «Наш останній танець». На початку 2000-х «піратська» копія кліпу була викладена в мережі Інтернет і була поганої якості через затемненість багатьох сцен. На DVD кліп був виданий у 2006 році на неофіційній збірці відеокліпів «Скрябіна», знятих Володимиром Зайковським. Спеціально для цього видання усі «несюжетні» вставки відеокліпу були зафiльмованi на корольову плiвку з переважаючою жовтою гаммою, а розмір кадру підведений під широкоформатний шляхом «обрізування» верхньої і нижньої частини екрану. Оригінальна версія кліпу (повністю чорно-біла і з оригінальним розміром кадру) була викладена на сайті http://skryabin.ictv.ua/ до виходу програми «Скрябін. Постскриптум» на каналі «ICTV» 18 березня 2015 року. Раніше оригінальну версію можна було побачити епізодично в кліпі «Наш останній танець».

  1. Володимир Зайковський «Як знімався кліп Чуєш Біль» http://filmmaker.zvmart.ru/clip/skrbn2.html
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.