Шевченко. 200 років самотності

«Шевченко. 200 років самотності» — український художньо-документальний біографічний фільм двох режисерів, як Володимир Ніколаєць та Оксана Струтинська про життя і творчість Тараса Шевченка, до 200-річчя народження і смерті легендарного поета, художника і письменника у 2014 році. Вперше у стрічці показані інтимні моменти з життя Шевченка.

Шевченко 200
Вид документальний
Жанр біографія, детектив, мелодрама
Режисер Володимир Ніколаєць
Оксана Струтинська
У головних
ролях
Остап Ступка
Кінокомпанія 07 продакшн
Тривалість 51 хвилин
Країна Україна
Рік 2013

Інформація

Деталі сюжету

Фільм за сценарієм Наталії Ковальової представляли до 200-річчя від дня народження українського класика. Шевченка у стрічці зіграв Остап Ступка.

Всі документальні фільми, які раніше знімалися про Тараса Шевченка, зводилися до перерахування біографічних фактів — більш-менш скандальних. Але досі ніхто не розповідав історію життя Шевченка з позиції, чому він так чинив?

Цей фільм — суцільне відкриття! У мене було відчуття, що ми знімаємо фільм не про ікону, пророка, генія, а про живу людину. І це найголовніше у цьому фільмі — показати Тараса справжнім — вразливим, самотнім, людиною, яка тонко відчуває і страждає. Усе це лише піднімає його і водночас робить його ближче. Сподіваюся, таким же відкриттям це буде і для глядачів. Мені здається, Тараса насправді усі ці роки до кінця ніхто й не розумів. Саме про це назва фільму — «200 років самотності». (Ганна Гомонай)

Акторський склад

Знімальна команда

  • Режисери — Володимир Ніколаєць та Оксана Струтинська,
  • Сценарій — Наталії Ковальової
  • Ведучі — Ганна Гомонай та Сергій Дорофєєв

Покази

9 березня 2014 року телеканал Інтер транслював стрічку власного виробництва[1] у національному баченні[2].

Див. також

«Прощання з пустелею» — ще один документальний фільм до 200-річчя Тараса Шевченко. Як і «Історія одного доносу» не отримали фінансування попереднім режимом.

У 2012 році відбувся конкурс на найкращий сценарій. Відкрита презентація (пітчинг) цих сценаріїв і кінопроєктів відбувся 5 березня 2012 в Кобзарській світлиці Українського дому в Києві. Найкращим автором сценарію і кінопроєкту став київський сценарист Олександр Денисенко, який в свій час зняв фільм «Сон» з Іваном Миколайчуком в ролі Тараса Шевченка. Друге місце посів ужгородський письменник Олександр Гаврош. «До нас надіслали 33 заявки з кінопроєктами, — каже організатор конкурсу Сергій Проскурня. — Після першого кола ми відібрали трьох учасників і попросили їх написати за два місяці сценарій. Один з фіналістів, публіцист Андрій Окара, зробити цього не встиг».

Сценарій Олександра Гавроша називається «Історія одного доносу». «Ми кругом бачимо Шевченка у монументальному образі мученика і страждальця, — каже автор. — Сучасні українці не хочуть асоціювати себе з мучеництвом. Ми знаємо, що у його житті були страждання, але він був дуже успішний чоловік. Навіть Олесь Бузина, який „любить“ Шевченка, каже, що поету у житті фортунило. Молодь хоче себе асоціювати з успіхом. Тому на запитання „З ким хочете себе асоціювати?“, будуть відповідати, що з братами Кличками. У житті Шевченка був успішний період. Це 1845 рік. Шевченку всього 31 рік. Він — молода людина, перед якою стелиться світ. Чоловіку замовляють портрети найбагатші українці. Він виграє конкурс на вчителя малювання у Київському університеті. Якщо порівняти автопортрет цього періоду з автопортретом намальованим за рік — побачимо різних людей. У фільмі хочу відповісти, яка драма сталася з Шевченком за рік».

Сценарієм Гавроша зацікавилася український кінопродакшн «Pronto Film», що запропонував зняти серіал за його сценарієм. За словами Олександра Денисенка, аби зняти стрічку за його сценарієм «Прощання з пустелею» необхідно 30-40 мільйонів гривень. Це буде фільм про звільнення Шевченка з Новопетрівського укріплення у Казахстані. 2014-го його мають випустити в національний прокат.

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.