Шекшня Станіслав Володимирович

Станіслав Володимирович Шекшня (англ. Stanislav Shekshnia, нар. 1964) — учений і викладач, професор підприємництва міжнародної бізнес-школи INSEAD, активно займається підготовкою і підвищенням кваліфікації керівників вищої ланки в бізнесі та державному управлінні.

Шекшня Станіслав Володимирович
Народився 29 травня 1964(1964-05-29) (57 років)
Москва, СРСР
Діяльність науково-педагогічний працівник, бізнесмен
Alma mater Московський державний університет імені М. В. Ломоносова
Заклад Московський державний університет імені М. В. Ломоносова
Нагороди

Станіслав вивчає питання лідерства та корпоративного управління. У книзі «Athletic CEOs: Leadership for Turbulent Times[недоступне посилання з липня 2019]» (2018 рік) він запропонував модель «атлетичного лідерства», що забезпечує стійку результативність в бізнес-середовищі, якому притаманна висока турбулентність, швидке старіння знань, активна присутність держави і середній рівень розвитку людського капіталу. В основі ефективності атлетичного лідера лежить парадоксальне поєднання ментальної стійкості, метальної адаптивності і набір специфічних лідерських практик.

За результатами дослідження практик Голів Рад директорів в дев'яти країнах Шекшня створив ефективну модель управління Радою директорів 3 «E», що включає три ролі Голови — залучення (engage), сприяння (enable) і заохочення (encourage).

У книзі «Коучинг: Як ефективно управляти вільними людьми[недоступне посилання з липня 2019]» (2010) Шекшня пропонує розглянути коучинг в якості одного з інструментів керівника, який дозволяє йому не тільки краще пізнавати своїх підлеглих, давати їм зворотний зв'язок, але і розвивати у них лідерські компетенції, здатність приймати більш обґрунтовні управлінські рішення, а отже, інвестувати в майбутнє своєї компанії. Станіслав Шекшня є автором першого російською мовою посібники з управління персоналом, що став бестселером «Управління персоналом сучасної організації» (7 видань з 1995 року).

Станіслав Шекшня поєднує академічну діяльність з практичною, є старшим партнером в Ward Howell, консалтингової компанії, що спеціалізується в області людського капіталу, Головою Ради директорів Російської рибопромислової компанії і компанії Самолет-Девелопмент, а також членом Ради директорів НЛМК.

У минулому Станіслав Шекшня займав посади Генерального директора і директора по операціях в таких компаніях як Альфа-Телеком, Вимпелком, Millicom International Cellular і Otis Elevator. Шекшня закінчив Московський державний університет імені М. В. Ломоносова, там же захистив кандидатську десертацію, а також отримав ступінь MBA Північно-східного університету в Бостоні.

Праці

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.