Шоколадна паста

Шоколадна паста — кондитерський виріб, що виготовляється з шоколаду і масла, майже завжди з додаванням мелених горіхів, що має густу, однорідну консистенцію. Шоколадна паста з лісовими горіхами називається джандуя.

Шоколадна паста, намазана на хліб.

Колір — насичено коричневий, запах солодкий, консистенція туга. Паста не повинна литися, текти або кришитися. В даному десерті масова частка какао-продуктів повинна бути не нижче 12 %[1]. Шоколадна паста без хімічних інгредієнтів зберігається до 6 місяців. Фасується в пластмасові або скляні ємності (банки), об'ємом від 20 до 500 мл. Закривається фольгою, а потім закочується кришкою.

Джандуйо — фірмові ласощі Турини XIX століття. Поширенню шоколадної пасти з горіховою складової в середині XX століття сприяло зростання цін на какао-боби і податків на шоколад після Другої світової війни. Творець найбільш відомою шоколадно-горіхової пасти Nutella — кондитер П'єтро Ферреро. Стверджується, що винайшов він цей десерт випадково, намагаючись придумати, як можна продати шоколадні цукерки які розтанули і втратили форму[2]. Рішення полягало в тому, щоб намазати шоколадно-горіхову цукеркову масу на білий хліб.

Використання шоколадної пасти в кулінарії.

В Італії на шоколадній пасті спеціалізується концерн «Ферреро», у Німеччині — концерн «Швартау». В Україні виробництвом шоколадної пасти, як окремого продукту, займаюсьбся невеликі кондитерські.

Шоколадна паста використовується не тільки як одиночна страва (намазується на білий хліб), але і включається до складу складних — тортів, тістечок, бісквітів, млинців, морозива.

Див. також

Примітки

  1. С. М. Малютенкова. «Товарознавство та експертиза кондитерських товарів». ЗАТ Видавничий дім «Пітер», 2004 рік. стор. 217—246.
  2. «Гроші на бутербродах, або історія успіху Nutella» (газета «Комерсант» від 26.07.2013)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.