Щербанівська школа

Щербанівський навчално-виховний комплекс Полтавської районної ради Полтавської області

Щербанівський навчально-виховний комплекс
Тип навчально-виховний комплекс
геокоординати не задано:
Засновано 1932
Директор Драч Наталія Володимирівна
Учителі 17
Адреса  Україна, Полтавська область, Полтавський район, с. Щербані, вул. Центральна, 2, 36008
Телефон (0532)59-84-94
Сайт scherbanivska.org.ua

Історія створення навчального закладу

До Жовтневого перевороту діти села Щербані навчались у Нижньомлинській церковно-приходській школі.

У 1912 році була відкрита школа в залишеному будинку пана Петровського в населеному пункті Петровщина (зараз село Щербані), директором її був призначений Борисенко Віктор Іванович.

У 1931 році загальними зборами громадян села Щербані ухвалено рішення спорудити в центрі села будинок семирічної школи методом народної будови. Вже у 1932 році будівництво школи було закінчено. Будівля не поступалася школам м. Полтави: просторі світлі кімнати та квартири для вчителів. Директором школи знову став Борисенко Віктор Іванович. На цій посаді він був до Другої Світової війни.

Під час війни в приміщенні школи був розташований табір для солдатів та офіцерів німецької армії, які відмовлялися воювати. Відступаючи, фашисти спалили приміщення школи та всі будівлі, закидали гранатами колодязі.

З жовтня 1943 року розпочато навчання дітей у пристосованому під школу будинку, в якому було дві маленькі кімнати. Учнів було близько 150, а тому навчання проводилися у дві зміни. До липня 1949 року завідувачкою школи була Луценко Ганна Федорівна. Потім завідувачем школи був призначений Сліпець Іван Омелянович, який очолював її до реорганізації у Щербанівську середню школу.

У 1956 році держава виділила кошти на відбудову спаленого фашистами приміщення семирічної школи. За допомогою правління колгоспу і голови правління Гергеля Трохима Васильовича та громадськості села приміщення школи було відбудовано. 1 вересня 1956 року діти отримали просторі світлі класні кімнати. З ростом населення села збільшувалася і кількість учнів. Учні 5—10 класів навчались у різних міських школах, долаючи щоденно по 7 кілометрів, що відображалося на їх успішності. Назріла необхідність у будівництві нового приміщення середньої школи. За ініціативою директора радгоспу ім. Т. Г. Шевченка Осипчука Володимира Васильовича та за його особистого сприяння у 1975 році на центральній садибі радгоспу, за типовим проектом, збудовано нове приміщення Щербанівської середньої школи на 360 місць. Директором школи став Колодяжний Олександр Юхимович. 1 вересня 1975 року дітвора переступила поріг новозбудованої Щербанівської середньої школи.

На даний час у школі працює 15 вчителів. За період з 1975—2016 закінчили школу із Золотою медаллю — 26 випускників та із Срібною медаллю — 19 випускників.

Керівники навчального закладу

Керівниками навчального закладу у різні часи були: Борисенко Віктор Іванович, Луценко Ганна Федорівна, Сліпець Іван Омелянович.

З 1975 року Щербанівську середню школу очолив директордир Колодяжний Олександр Юхимович.

На даний час посаду директора навчального закладу займає Драч Наталія Володимирівна

Шкільний музей народознавства «До народних джерел»

Здійсненню навчання та виховання в дусі національних засад сприяє робота шкільного музею народознавства «До народних джерел». Експонатами музею є елементи народного одягу, керамічний та дерев'яний посуд, вишивані рушники, знаряддя праці та інші ужиткові предмети, що побутували в ХІХ — на початку ХХ ст. Найбільш поширеними формами у роботі музею стали уроки народознавства, заочні подорожі по рідному краю, екскурси в минуле, фольклорні свята, свята рідної мови. Прекрасним доповненням експозиції шкільного музею є твори живопису і графіки місцевих художників.

Література

  • Методичні рекомендації з підготовки, редагування та оформлення статей до Великої української енциклопедії (проект) / За ред. д.і.н., проф. Киридон А. М. — К. : Державна наукова установа «Енциклопедичне видавництво», 2015. — 120 с.
  • Резніченко З. В. Рекомендації з написання статей до тому «Освіта і наука» енциклопедії «Полтавіка» / З. В. Резніченко // Постметодика. — 2015. — № 3 (122). — С. 20-24
  • Бібліографічний запис. Бібліографічний опис. Загальні вимоги та правила складання [Текст]: (ГОСТ 7.1 — 2003, IDT): ДСТУ ГОСТ 7.1:2006. — Чинний з 2007-07-01. — К. : Держспоживстандарт України, 2007. — ІІІ, ІІ
  • Енциклопедичний довідник «Полтавщина» / За ред. А. В. Кудрицького; — К.: «Укр. Енциклопедія», 1992. — С.994-995
  • Науково-методичний посібник «Антологія краєзнавства Полтавщини»/ За ред.. П. І. Матвієнка; — Полтава: ПОІППО, 2002. — 315с.
  • Науково-методичний посібник «Антологія краєзнавства Полтавщини»/ За ред.. П. І. Матвієнка; — Полтава: ПОІППО, 2005. — 321с.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.