Ягідка кохання (фільм)

«Ягідки кохання» (рос. Ягодка любви) також відомий як «Перукар Жан Ковбасюк» (рос. Парикмахер Жан Ковбасюк), «Одруження Капки» рос. Женитьба Капки) — російський радянський художній короткометражний німий фільм 1926 року українського режисера Олександра Довженка.

Ягідки кохання
Ягодка любви
Жанр ексцентрична комедія
Режисер Олександр Довженко
Сценарист Олександр Довженко
У головних
ролях
Мар'ян Крушельницький
Маргарита Чардиніна-Барська
Дмитро Капка
Микола Надемський
Іван Замичковський
Оператор Данило Демуцький
Йозеф Рона
Кінокомпанія ВУФКУ Ялта
Дистриб'ютор Всеукраїнське фотокіноуправління
Тривалість 25 хв.
Мова німий (російські інтертитри)
Країна СРСР
Рік 1926
IMDb ID 0017007
film.ru/afisha/movie.asp?code=YAGODKA

Це друга (після «Васі-реформатора») комедія Олександра Довженка. Розповідає про дошлюбне немовля, якого вперто хоче позбутися його батько, перукар Жан Ковбасюк. Йому це вдається, але виявляється, що мати дитини у народному суді спромоглась здобути аліменти. Все, що йому залишається — знайти дитину, якої він тільки-но з великими труднощами позбувся.

Пізніше короткометражний фільм «Ягідку кохання» Довженко не вважав частиною свого творчого доробку.[1][2]

Сюжет

Кадр з фільму: Ліза в перукарні Жана

Безвідповідальний перукар Жан Ковбасюк зустрічається зі своєю нареченою, Лізою, котра прийшла з дитиною. Думаючи, що це дитина від нього, Жан хоче позбутися немовляти. Коли Ліза ненадовго йде, Жан відносить дитину міліціонеру та каже нібито знайшов її на вулиці. Проте міліціонер бачить, що Жан і немовля схожі, та віддає дитину назад. Тоді чоловік підкладає немовля в чужий візок, однак зачіпляється за нього, тож візок їде слідом. До того ж у візку вже була чиясь дитина. Жан приходить в магазин іграшок, де купує ляльку, а поки прикажчик не бачить, підкладає обох дітей під прилавок. Прикажчик магазину виявляє одну дитину, яку кладе в коробку замість ляльки. Та друга дитина лишається в магазині. Прикажчик боїться покарання, тому продає наступному покупцеві дитину під виглядом ляльки. Цей же покупець потім приходить в перукарню Жана. Перукар виганяє його й наказує повернути немовля там, де він забрав візок. Жан підкидає дитину літній парі, але потім за ним біжить обурений дід. Спалахує бійка, Жан перемагає та лишає немовля з дідом.

Тим часом Ліза йде в народний суд, де просить змусити Жана платити аліменти. Невдовзі від Жана вимагають з'явитися в суд разом з дитиною. Той біжить на пошуки діда, який підсовує дитину перехожому в руки. Жан підкупляє хлопчика-волоцюгу, щоб видати його на суді за немовля. В дорозі він не помічає як перехожий підкидає у візок його справжню дитину.

Жан встигає з'явитися в суді та обіцяє бути хорошим батьком. Він з Лізою йдуть у РАЦС, де розписуються про шлюб. На подив Жана, виявляється, що то була не його дитина, а дитина Лізиної тітки.

Актори

Знімальна група

Створення

Довженко в 1920-і уявляв своє майбутнє як комедійного режисера і зняв «Ягідки кохання» за власним сценарієм, у якому хотів запровадити серійного персонажа «Капку» (за іменем актора Дмитра Капки), що потім був названий у фільмі Жаном Ковбасюком. Режисер планував зняти низку фільмів про цього персонажа накшталт «Капка в армії», «Капка на заводі», але цей задум не був утілений[3].

На зйомках «Ягідок кохання» Довженко познайомився з оператором Данилом Демуцьким, з яким невдовзі зняв свої найвідоміші картини[3].

Джерело та примітки

  1. Госейко Л., «Історія українського кінематографа. 1896 — 1995», К.: KINO-КОЛО, 2005 р. ISBN 966-8864-00-Х.
  2. Ягідка кохання. vufku.org, 2020
  3. Ягідка кохання. ВУФКУ. Процитовано 05.10.2021.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.