Ярешко Сергій Павлович

Яре́шко Сергíй Па́влович (20 травня 1960 р., Конотоп) — український художник. Доцент кафедри Української академії перукарської майстерності та декоративної косметики (дисципліни «Кольорознавство», «Спецмалюнок», «Живопис»), член Спілки художників України, учасник республіканських, всеукраїнських та міжнародних митецьких виставок.

Ярешко Сергій Павлович
Народження 20 травня 1960(1960-05-20) (61 рік)
м. Конотоп, Сумська область
Країна  Україна
Жанр живопис
Навчання Київський державний художній інститут
Діяльність художник
Сайт yareshko-s.narod.ru

Біографія

Сергій Ярешко народився 20 травня 1960 року в місті Конотопі Сумської області. Перші навички образотворчого мистецтва отримав при Будинку піонерів у Конотопі. У 19771978 роках працював художником-оформлювачем в Будинку культури заводу КЕМЗ. Тоді ж, під керівництвом Ю.Резніченко, брав участь в створенні декорацій до спектаклів К. Симонова «Так і буде» (режисер Н.Піскун) та А. Штока «Божественная комедія» (режисер Г. Костель).

У 19811985 роках навчався у Харківському державному художньому училищі (викладачі В. Висікайло, В. Гольба). Після закінчення училища, у 19851987 роках працював у Першотравневому будинку культури, де в місцевому театрі «Современник» розробляв декорації до спектаклю Л.Погодіна «Людина з рушницею» (режисер І. Ширінгин).

У 1987 році поступає до Київського державного художнього інституту на факультет станкового живопису (викладачі В. Барінова-Кулєба, Т. Голембієвська, В. Болдирев, В. Забашта). З четвертого курсу займався в майстерні Віктора Шаталіна.

У 1992 році захищає диплом (картина «За Шевченківськими творами») та продовжує навчання на асистентурі при Українській академії мистецтв в майстернях академіків М.Дерегуса і Г.Якутовича. В цей період активно працює в області абстрактного, концептуального мистецтва. Цілий цикл робіт підкріплює теоретичною роботою «Деякі принципи енергетичного синтезу в образотворчому мистецтві», яка була представлена на кафедрі графіки Української академії мистецтв 19 листопада 1996 року. З 1994 по 1996 рік створюється дві серії робіт під загальною назвою «Концепція енергосинтезу» і «Енергофокус».

З 1995 року прийнятий до Спілки художників України.

У 19972001 роках викладає дисципліни «малюнок» і «живопис» у Київському технологічному технікумі. У 1998 році створює батальне полотно «З історії Київської Русі». У 2005 році на Міжнародній науково-практичній конференції «Педагогічні та рекреаційні технології в сучасній індустрії дозвілля» виступає із статтею «Рекреаційний потенціал мистецтва». З 2001 року[коли?] викладає дисципліни «Спецмалюнок» і «Основи композиції» на факультеті дизайну та індустрії моди Київського Національного Університету Культури та мистецтв, а також дисципліни «малюнок», «живопис», «кольорознавство» в академії «PIVOT POINT».

Роботи зберігаються в галереях і музеях України, а також в приватних колекціях України, Вірменії, Швеції, Франції, Греції, США.

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.