Ярослава Джонсон

Яросла́ва Зелі́нська-Джо́нсон (англ. Jaroslawa Johnson) — президент та головний виконавчий директор «Western NIS Enterprise Fund» (WNISEF). Юристка, мільйонерка. Одна з провідних юристів у корпоративному, банківсько-фінансовому та енергетичному секторах України[1]. Авторка кулінарної книжки «Спадщина чотирьох господинь».

Ярослава Джонсон
Громадянство  США
Національність українка
Діяльність правничка
Заклад Western NIS Enterprise Fund
Нагороди
Ювілейна медаль «25 років незалежності України»

Життєпис

Донька українських еміґрантів, народилася в Україні на Волині, батько був у лавах УПА[2]. Після Другої світової війни разом з батьками переїхала до США у статусі переміщених осіб. Працювати почала ранковим кухарем у буфеті в маленькій їдальні у Балтиморі. Кар'єру почала у містобудівній компанії у Вашингтоні. Закінчила юридичний факультет Вісконсинського університету, де була редактором юридичного журналу. 1977 року отримала ступінь доктор юридичних наук. Згодом отримала ступінь бакалавра політичних наук (Гаучер-Коледж). Після закінчення юридичної школи працювала помічником головного судді апеляційного суду 7-го округу Томаса Е. Фейрчайлда та практикувала корпоративне право у кількох чиказьких юридичних фірмах[1]. Жила в Медісоні та Чикаго. Володіє англійською, українською, розмовною французькою та російською мовами.

Ярослава є засновницею та екс-головою Американсько-української ради з питань бізнесу, яка була організатором першого візиту до США Президента України 1991 року. 1992 року організувала першу конференцію з питань торгівлі «Україна — США» для американських компаній, зокрема, була організатором продажу кондитерської фабрики в Тростянці компанії Kraft Foods. 1994 році колишній Президент США Білл Клінтон призначив Ярославу Зелінську-Джонсон членом Ради директорів Western NIS Enterprise Fund. З 1 січня 2015 року була призначена Президентом і Головним виконавчим директором WNISEF.

До призначення пані Джонсон була керівним партнером міжнародної юридичної фірми в Києві, яку вона заснувала на початку 1990-х років.

2015 року за підтримки фонду з'явилась Українська академія лідерства, навчального закладу дітей віком 16-18 років, створений за зразком ізраїльської «мехіни». Мета подібних шкіл — виховувати нове покоління лідерів. Ярослава входить до ініціативної робочої групи академії, а також викладає студентам англійську літературу[2].

2018 року у «Видавництві Старого Лева» вийшла кулінарна книжка Ярослави Джонсон «Спадщина чотирьох господинь. Спогади про те, як готували в українському домі»[3]. Чотири господині — це бабуся авторки Юліана Булавка, тітка Ганна Ящук, тітка Марія Булавка та мама Раїса Зелинська. За написання книжки Ярослава взялася ще 2010 року, коли дві з «чотирьох господинь» — її мама та тітка Ганна — ще були живі.

Нагороди

Див. також

Примітки

  1. ЯРОСЛАВА З. ДЖОНСОН. WNISEF. Процитовано 26 грудня 2018.
  2. Ярослава Джонсон. З Чикаґо до України • Ukraїner. Ukraїner. 31 липня 2019. Процитовано 3 липня 2020.
  3. Cпадщина чотирьох господинь. Видавництво Старого Лева. Процитовано 26 грудня 2018.
  4. Указ Президента України від 22 серпня 2016 року № 340/2016 «Про відзначення державними нагородами України громадян іноземних держав»

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.