Українська академія лідерства

Українська академія лідерства — це формаційна платформа особистісного та суспільного розвитку для молоді на основі цінностей.  Академія поєднує річну програму між школою та університетом для вмотивованих підлітків 16-20 років та масштабні соціальні проєкти для суспільства.

Українська академія лідерства
УАЛ
50°32′33″ пн. ш. 30°20′51″ сх. д.
Назва латиною Ukrainian Leadership Academy
Тип академічна установа
Країна  Україна
Розташування Київ, Миколаїв, Львів, Маріуполь, Харків
Гасло Творимо себе — творимо Україну! Кожне завтра розпочинається вже сьогодні!
Засновано 2015
Президент Роман Тичківський
Викладачів Остап Кривдик, Олександр Стародубцев, Максим Яковлєв, Ярослав Юрчишин, Павло Шеремета, Володимир Чупрін, Роман Черепаха, Віта Черевко, Вікторія Христенко, Маркіян Фецич, Роксолана Стадник, Андрій Сисоєв, Олександр Скороход, Дмитро Савочкін, Оксана Руда, Артем Романюков, Андрій Рождественський, Валерій Пекар, Світлана Коломієць (Немеш), Роман Назаренко, Марк Лівін, Іванна Куртик, Анатолій Круглашов, Карина Колейба, Михайло Колісник, Сергій Квіт, Андрій Зелінський, Дарія Заремба, Андрій Жовтанецький, Роман Дзедзик, Орися Демська, Микола Давидюк, Ярослав Грицак, Дмитро Геращенко, Михайло Винницький, Володимир Бірчак, Тамара Береговська, Оксана Басистюк
Кольори Синій та Жовтий         
Адреса вулиця Московська, 2, м. Київ, 01042
Сайт ual.ua
 Українська академія лідерства у Вікісховищі

Історія

Ідея виникла у Романа Тичківського[1] — майбутнього засновника Академії — після його активної участі на Майдані, Відкритому університеті Майдану та акції «НЕ ЗЛИй Майдан».

Згодом у 2015 році Роман Тичківський на конференцій від Western NIS Enterprise Fund «Kyiv Employer Branding & Engagement Forum» почув виступ заступника міністра освіти Ізраїлю Ереза Ешеля про неформальне навчання.[2][3] Прототипом Української академії лідерства стали ізраїльські мехіни, які орієнтовані виховання у випускників шкіл лідерських якостей та підготовку молоді до служби в армії.[4]

Ідею створення Академії лідерства підтримали Ярослава Джонсон, Андрій Зелінський та Олена Кошарна, які є членами Наглядової ради Академії. Академія була заснована у вересні 2015 році в Києві за підтримки інвестиційного фонду Western NIS Enterprise Fund.[5]

Офіційне відкриття відбулося 22 жовтня 2015 року. Відкриття пройшло за участі Президента України. Навчання в Академії розпочали 39 учасників з усієї України[6][7]

Навчання в академії є платним, частково витрати також покривають партнери.[8][9]

Програма

Навчальна програма триває 10 місяців — із вересня по червень.[3] Вона поєднує елементи фізичного, емоційного та інтелектуального розвитку.[10]

Студенти отримують практичний досвід соціальних та бізнес-проєктів; стажуються у міністерствах та потужних організаціях; волонтерять на міжнародних та всеукраїнських форумах, акціях, марафонах; самостійно організовують освітні курси, зустрічі, спортивні змагання; мандрують Україною та світом.

Структура Академії

Академія — це національна мережа центрів у Києві, Львові, Маріуполі, Харкові, Миколаєві.[11][12][13][14]. Студенти мешкають та навчаються у сучасних кампусах.

Викладачі

В Академії викладають лектори із Могилянки та УКУ, випускники Кембриджу і Гарварду, колишні міністри та депутати Верховної ради, редактори відомих українських видань, директори інвестиційних фондів та підприємці.

Серед відомих викладачів:

  • Андрій Зелінський — цінності; політика як раціональна форма суспільства;
  • Валерій Пекар — інтегральна динаміка та управління мріями;
  • Максим Яковлєв — культура мислення;
  • Михайло Колісник — особиста фінансова зарадність;
  • Михайло Винницький — я і суспільство;
  • Орися Демська — мова та суспільство;
  • Павло Шеремета — співвідповідальність задля прориву;
  • Ярослав Грицак — коротка, але глобальна історія України (всі осередки). Великі книги (УАЛ Київ, Львів);
  • Ярослав Юрчишин — введення в державотворення;
  • Володимир Чупрін — психологія та стосунки;
  • Роман Назаренко —релігієзнавство;

Ментори

У кожному осередку Академії є 4-5 менторів, які підтримують студентів у їхньому розвитку.

Подорожі

Упродовж програми навчання студенти відвідують кілька країн - Ізраїль[15] і країну ЄС [16], де доносять до іноземців інформацію про Україну.[15]. Також молодь досліджує українські регіони. Мандрівки за кордон через умови карантину відбуваються онлайн.

Випускники

За 6 років Українську академію лідерства закінчило 1048 випускників. Після Академії вони навчаються у найкращих університетах України та світу: НаУКМА, УКУ, НТУУ КПІ, КНУ ім. Т.Шевченка, ЛНУ ім. І.Франка тощо.Деякі здобувають освіту за кордоном: Minerva Schools at KGI, London Arts University, Warsaw School of Economics, University of Ottawa. Наші випускники створюють амбітні проєкти: наприклад, апсайклінг майстерня Potrib, подкаст про підприємців “Засновники”, сайт із протидії Сovid-19 РАЗОМ2020, табори для дівчат Girls Leadership Camp, вільний простір “Пошта” тощо.

Молодь вже зараз працює у впливових компаніях: інвестиційній компанії Horizon Capital, ІТ-компанії GlobalLogic, інтернет-виданні Українська правда, школа Projector, агропромхолдингу Астарта-Київ та інших.

Галерея


Див. також

Примітки

  1. РОМАН ТИЧКІВСЬКИЙ, КЕРІВНИК ПРОГРАМИ ЕКОНОМІЧНОГО ЛІДЕРСТВА, Western NIS Enterprise Fund
  2. Ерез Ешель: «Йде боротьба не лише за Україну, а й за свободу людини», PLATFOR.MA
  3. Місія здійсненна. Хто створює Українську академію лідерства, Анастасія Рінгіс, Українська правда, 6 вересня 2017
  4. Pre Army Mechinot
  5. Ukrainian Leadership Academy, Western NIS Enterprise Fund, SEPTEMBER 03, 2016
  6. СЬОГОДНІ ВІДКРИЛИ ПЕРШУ УКРАЇНСЬКУ АКАДЕМІЮ ЛІДЕРСТВА, 5 канал, 22.10.2015
  7. Президент привітав перших слухачів Академії Лідерства: Можна перемогти лише тоді, коли ти віриш у перемогу, сайт Президента України, 22.10.2015
  8. Як стати студентом Української Академії?. Українська академія лідерства (укр.). Процитовано 21 січня 2020.
  9. Українська Академія Лідерства: цього не навчать у школі, Мар'яна Мегединюк, 4.04.2017, Студвей
  10. Що таке Українська Академія Лідерства та як стати студентом?, канал на medium.com
  11. УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ ЛІДЕРСТВА ПІДПИСАЛА МЕМОРАНДУМ З ПАЛАЦОМ ПОТОЦЬКИХ. www.martsinkiv.if.ua. Процитовано 21 січня 2020.
  12. Осередки. Українська академія лідерства (укр.). Процитовано 21 січня 2020.
  13. Вибери осередок УАЛ. Українська академія лідерства. Процитовано 22 серпня 2019.
  14. У Полтаві студентам Української академії лідерства розповіли про сучасне і майбутнє міста. 0532.ua - Сайт міста Полтави (uk-UA). Процитовано 21 січня 2020.
  15. Українські студенти в Тель-Авіві нагодували перехожих «найгіршим супом в світі». Щоб розповісти про Голодомор, Новое время, 28 листопада 2017
  16. Навчально-виховна програма УАЛ, ual.org.ua

Посилання

    Сторінка Маріупольського осередку у Facebook

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.