Ґарт Стайн

Гарт Стайн (англ. Garth Stein; нар. 6 грудня 1964, Лос-Анджелес, Каліфорнія, США) — американський письменник, кінопродюсер з Сіетла, штат Вашингтон. Відомий як автор роману «Мистецтво гонки під дощем», Стайн також є режисером документальних фільмів, драматургом, педагогом і амоторським гонщиком.

Ґарт Стайн
Народився 6 грудня 1964(1964-12-06)[1] (57 років)
Лос-Анджелес, Каліфорнія, США
Країна  США
Діяльність письменник, кінопродюсер, прозаїк-романіст
Alma mater Колумбійський університет, Школа мистецтв Колумбійського університету і Shorewood High Schoold
Знання мов англійська
Magnum opus Мистецтво гонки під дощемd
IMDb ID 0825464
Сайт garthstein.com

Біографія

Гарт Стайн народився в Лос-Анджелесі 9 грудня 1964 року, дитинство провів в Сіетлі. Мати Стайна родом з Аляски має ірландське походження, батько — вихідець з єврейської сім'ї, що емігрувала з Австралії до США.

У 1987 році Стайн отримав ступінь бакалавра в Колумбійському коледжі Колумбійського університету.

Кар'єра

Стайн працював режисером, продюсером та / або письменником документальних фільмів, деякі з яких отримали нагороди. У 1991 році він виступив у співавторстві з короткометражним фільмом «Оскар». Потім він виступив у співавторстві з фільмом «Остання партія», що коментує Національну конвенцію 1992 року про демократію. Стайн також випустив і сфокусував документальний фільм про хірургію головного мозк під назвою « Коли голова не є головою, це гайка» .

Після фільмів Стайн взявся за творчість. Свого часу він викладав у школі мистецтв Такоми . Його опубліковані твори включають три книги і дві п'єси. Його перша п'єса (Брат Джонс), була випущена в Лос-Анджелесі, штат Каліфорнія в 2005 році. Гарт написав ще одну п'єсу (Ніхто не називає мене , 2010) для театрального відділу середньої школи в якій працював Стайн.

За третій роман, «Мистецтво гонки під дощем», Стайн отримав нагороду Північнозахідних книготорговців.

Роман розповідає історіє Енцо, який вважає, що він буде перероджений як людина. У той час як його власник, водій гоночного автомобіля Денні Свіфт, вчить його про мистецтву гонок, більшість ідей Енца і знання, в тому числі монгольської легенди про те, що собака, яка готується буде перероджена в наступному житті як людина — приходь від перегляду телебачення[2].

Стайн був натхненний писати книгу після перегляду документального фільму про Монголію, що називався «Собаки держави», і після того, як почув читання вірша Біллі Коллінза " Помста ", сказаний з точки зору собаки.

Досвід гонок та розуміння головного героя роману, Енцо, і його власника Денні базуються на власних гоночних автомобілях Стайна. Стайн переїхав з Нью-Йорка в Сіетл в 2001 році і став брати участь в «високїй продуктивності водія освіти», отримав свою гоночну ліцензію від Спортивного клубу Америки (SCCA), виграв чемпіонат в Північно-західному регіоні у 2004 році, та залишив змагання після серйозного краху[3].

Особисте життя

Стайн народився в Лос-Анджелесі, виріс у Сіетлі і, провівши 18 років у Нью-Йорку, повернувся в Сіетл, де живе зі своєю дружиною Андреа Перлбіндер Штейн, синами і собакою[4].

Бібліографія

Фільми

  • Дата обіду (1991)
  • Остання партія (1992)
  • Коли голова не є головою, це гайка (1993)

П'єси

  • Брат Джонс (2005)
  • Ніхто не називає мене (2010)

Романи

  • Ворон вкрав Місяць (2010)
  • Як Еван зламав голову та інші секрети (2005)
  • Мистецтво гонок під дощем (2008)
  • Раптове світло (2014)

Дитячі романи

  • Гонки в дощ: Моє життя, як у собаки (2011)

Короткометражні фільми

  • Дата обіду (1990)

Примітки

  1. Internet Speculative Fiction Database — 1995.
  2. Home Page. web.archive.org. 27 листопада 2010. Процитовано 28 травня 2019.
  3. Garth Stein | Bookreporter.com. www.bookreporter.com (англ.). Процитовано 28 травня 2019.
  4. Bio. Garth Stein (амер.). 2 квітня 2014. Процитовано 28 травня 2019.

Список літератури

  1. «Living: Artist has full plate of accomplishments»[недоступне посилання з серпня 2019]
  2. «The Lunch Date YouTube»
  3. «Pacific Northwest Booksellers Association»
  4. «AUTHOR TALK: Garth Stein»

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.