Ґламдрінґ

Ґла́мдрінґ, Ґла́мдринґ (англ. Glamdring, з синдарину — «меч, що спровергає ворога») — у легендаріумі Дж. Р. Р. Толкіна меч, що у Першу Епоху був викутий майстрами ельфійського міста-держави Ґондолін для короля Турґона. Відомий як меч, що належав Ґандальфу.

Після падіння Ґондоліна був захоплений силами ворога і через 6500 років, у 2941 році Третьої Епохи, був знайдений Ґандальфом і його супутниками, під час походу на Еребор за скарбами Смоґа, в печері трьох скам'янілих тролів в Еріадорі, далеко на схід від затопленого краю Белеріанд. Ідентифікував меч правнук Турґона Елронд, який зумів розшифрувати накреслені на клинку руни.

Саме з допомогою цього меча Ґандальф вбив Верховного Гобліна в Імлистих Горах та бився з балрогом на вершині Зірак Зігіла.

Доля Ґламдрінґа невідома, можливо, Ґандальф забрав його з собою за Море. Хоча Володарі Аману після братовбивчої різанини в Альквалонде, негативно ставилися до зброї, проте для Ґандальфа вони цілком могли зробити пільгу.

Орки дуже ненавиділи цей меч, називаючи його «Колотун» (англ. Вeater).

Зовнішній вигляд

На клинку були нанесені ельфійські руни, однак що означає напис, ніде не зазначено. Можливо, це були руни Ґондоліна, які Толкін створив між 1924 і 1930 роками.

У 1960-х роках в новій редакції «Гобіта» він пояснює, що клинок був покритий темною кров'ю, тому коли Ґандальф знайшов його він не зміг розібрати напис.

У книзі описаний як меч з ефесом, прикрашений дорогоцінним камінням і з гарними піхвами.

У «Незакінчених оповідях» про прибуття Туора в Ґондолін говориться, що «меч Турґона був білим із золота у піхвах зі слонової кістки» — хоч тут ніде не вказано його назву, можна зробити припущення, що мова йде про Ґламдрінґ, оскільки Толкін писав їх після «Гобіта» та «Володаря Перснів».

У кінотрилогії Пітера Джексона на меч були нанесені ельфійські руни мови синдарин.

Як і всі мечі ельфійської роботи, Ґламдрінґ світився синім чи білим вогнем при наближенні орків. Проте в фільмах Джексона в присутності орків світиться тільки Жало.

Див. також

  • Список зброї Середзем'я

Джерела

  • Толкін Дж. Р. Р. Гоббіт або Туди й Звідти — (будь-яке видання).
  • Толкін Дж. Р. Р. Володар Перснів — Ч. 1. «Братство Персня» та Ч.2. «Дві Вежі» — (будь — яке видання).
  • Толкін Дж. Р. Р. Незакінчені оповіді — Про Туора і падіння Гондоліну — (будь — яке видання).
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.