100%-на відновлювана енергетика

Постулат 100%-на відновлювана енергетика з'явився у зв'язку з глобальним потеплінням та іншими екологічними (напр., забруднення повітря) і економічними проблемами (напр., виснаження невідновлюваних джерел енергії). Збільшення використання поновлюваних джерел енергії відбувається набагато швидше, ніж будь-хто припускав[1]. Міжурядова група експертів зі зміни клімату заявила, що є мало технологічних засобів відновлюваної енергетики аби забезпечити ними більшу частину загального глобального попиту на енергію[2]. Mark Z. Jacobson стверджує, що розпочати цілком нове виробництво енергії, використовуючи енергію вітру, сонячну енергію і гідроенергетику можна буде з 2030 р., а існуюча система енергопостачання може бути замінена повністю до 2050 р. Перешкоди на шляху здійснення плану 100%-них поновлюваних джерел енергії мають «перш за все соціальний і політичний, а не технологічний чи економічний характер»[3]. Якобсон зазначає, що вартість енергії з вітру, сонця, води повинна не перевищувати нинішні ціни на енергоносії[4]. Європейська рада з поновлюваних джерел енергії (EREC) вказує, що Європейський Союз до 2050 р. може скоротити викиди парникових газів більш ніж на 90%, якщо все виробництво енергії буде переведено на відновлювані джерела[5].

Вітер, сонце і біомаса - три відновлюваних джерела енергії

Див. також

Джерела

  • Clean Tech Nation Clean Tech Nation: How the U.S. Can Lead in the New Global Economy (2012) by Ron Pernick and Clint Wilder
  • Deploying Renewables 2011 (2011) by the International Energy Agency
  • Reinventing Fire: Bold Business Solutions for the New Energy Era (2011) by Amory Lovins
  • Renewable Energy Sources and Climate Change Mitigation (2011) by the IPCC
  • Solar Energy Perspectives (2011) by the International Energy Agency


Виноски

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.