3D-окуляри

Окуляри 3D (англ. 3D stereoscopic glasses) — окуляри віртуальної реальності — це спеціальне пристосування, яке дозволяє людському оку сприймати стереоскопічний ефект 3D відео.

Види

  • Анагліфічні окуляри 3D — це найпростіший варіант. Являють собою окуляри з двома різними скельцями  — в основному червоним і синім. Принцип їх використання передбачає поділ зображення на два вищевказаних кольори окремо для кожного ока. Лінзи окулярів фільтрують зображення за кольором і кожне око бачить свою картинку.
  • Принцип роботи пасивних (поляризаційних) стереоскопічних окулярів 3D полягає в тому, що їх 3d лінзи мають спеціальне поляризаційне покриття, яке дозволяє бачити тільки ту частину зображення, яка має відповідну поляризацію. За рахунок цього кожне око також отримує своє окреме зображення. Оскільки окуляри вже мають спеціальні лінзи, вони можуть працювати автономно, без додаткових джерел живлення.
  • Активні (затворні) окуляри 3D працюють таким способом, що в кожну мить часу глядач бачить картинку тільки одним оком по черзі — в цьому суть активного 3d. Це відбувається за рахунок того, що кристали, які знаходяться в лінзах темніють (закривають просвіт) під впливом електричного струму з необхідною частотою. Це все відбувається настільки швидко, що людина просто не помічає мерехтіння і їй здається, що вона бачить обома очима безперервно. Активні 3d окуляри повинні мати джерело живлення, найчастіше батарейку. Також вони повинні працювати абсолютно синхронно з телевізором (монітором), тому окуляри конкретного виробника можна використовувати тільки з пристроєм того ж бренду.

Розміри

Стандартними вважаються розміри L, M, S. В деяких моделях дужка може регулюватися, а інші зроблені так, що їх можна начепити на будь-який розмір.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.