AlpTransit
AlpTransit, також відомий як «Нове залізничне сполучення через Альпи» (нім. Neue Eisenbahn-Alpentransversale, NEAT, фр. nouvelle ligne ferroviaire à travers les Alpes, NLFA, італ. Nuova ferrovia transalpina, NFTA) — найбільший в історії швейцарський будівельний проект, який дозволить прискорити залізничне сполучення через Альпи. Для цього будується мережа базисних тунелів з півдня на північ. Вартість проекту становить 13 млрд доларів. Проект складається з двох основних напрямків: Готтардська вісь, що включає базисний тунель Готтард, і Лечберзька вісь, що включає базисний тунель Лечберг. Станом на серпень 2015 року завершено будівництво базисного тунелю Готтард[1][2][3], відкриття намічене на кінець 2016 року, а базисного тунелю Ченері — у 2020 році[4].
Готтардська вісь
Готтардська вісь складається з базисних тунелів Готтард, Циммерберг і Ченері. Будується за контрактом з урядом Швейцарії компанією AlpTransit Gotthard AG. Максимальна висота залізниці над рівнем моря складе 550 метрів. Потяги зможуть розганятися до 240 км/год, що скоротить час у дорозі між Цюрихом і Міланом з 3 годин 40 хвилин до 2 годин 50 хвилин[3].
Лечберзька вісь
Лечберзька вісь складається з базисного тунелю Лечберг завдовжки 34,6 км крізь Бернські Альпи. Була побудована компанією BLS AlpTransit Lötschberg AG. Відкрита для руху у червні 2007 року. Цю першу частину проекту AlpTransit завершено. Є ланкою в західному шляху по маршруту Базель — Ольтен — Берн — Бріг — Домодоссола — Мілан. Замінив для більшості перевезень розташований вище тунель Лечберг завдовжки 14,6 км, відкритий у 1913 році. Частиною Лечберзької осі також є тунель Симплон, відкритий у 1905 році.
Політичне підґрунтя
Проект було прийнято шляхом голосування 27 вересня 1992 року і повторно затверджений після прийняття нової структури його фінансування з нового громадського транспортного фонду FinöV у 1999 році.
Примітки
- Graham Rapier (25 серпня 2015). Switzerland has completed construction on the world's longest tunnel (англ.). Business Insider. Процитовано 27 серпня 2015.
- Derniers préparatifs avant les tests du tunnel Gothard (фр.). Tribune de Genève. 24 серпня 2015. Процитовано 27 серпня 2015.
- Анастасия Баринова (27 серпня 2015). Самый длинный тоннель в мире: цифры и факты. National Geographic Россия. Процитовано 27 серпня 2015.
- The construction of the century takes shape (англ.). AlpTransit Gotthard AG. Архів оригіналу за 21 липня 2015. Процитовано 27 серпня 2015.
Посилання
- (англ.)(нім.)(фр.)(італ.) AlpTransit.ch — The official website
- (англ.) NRLA factsheet from the Swiss Ministry of Environment and Transportation UVEK
- (англ.) Dossier 'Alptransit' at swisspolitics.org
- (англ.) Alpine-Initiative site with political background information
- (англ.) BBC News site