Arzamas

Arzamas — просвітницький проєкт, присвячений історії культури[1].

Arzamas
Посилання arzamas.academy
Тип освітній сайт
Мови російська і англійська
Започатковано 2015

Місія проєкту полягає у поширенні серед російськомовної аудиторії гуманітарного знання, а також у наданні широкому колу Інтернет-користувачів можливості знайомитися з лекціями та статтями визнаних вчених, дослідників, критиків у сфері гуманітарних наук.

Основа сайту — курси з історії, літератури, мистецтва, антропології, філософії, про культуру і людину. Курси являють собою 15-хвилинні аудіо- або відеолекції, прочитані вченими, і матеріали, підготовлені редакцією: довідкові замітки і довгі статті, фотогалереї та кінохроніки, інтерв'ю з фахівцями і списки літератури, які додатково розкривають тему. Також на сайті є «Журнал» — розділ, у якому щотижня публікуються матеріали, не пов'язані безпосередньо з темами курсів: шпаргалки, рідкісні архівні документи, рекомендації, огляди, монологи фахівців і багато іншого[1].

Напрямки діяльності

  • Курси, які складаються с коротких аудіо- та відеолекцій та супроводжувальних матеріалів: статей, інтерв'ю, ігор, тестів тощо.
  • «Журнал», що містить переважно письмові матеріали з різноманітних тем, але також і фото- та аудіоматеріали.
  • Спецпроєкти — це такі матеріали, що вирізняються оригінальністю форми та змісту серед більшості контенту. Наприклад, «Ідеальний телевізор», що містить документальні відеоматеріали із записом інтерв'ю та монологів видатних особистостей.
  • Лікбези — матеріали, що допомагають розібратися у великих темах за короткий проміжок часу. Містять короткі відео, аудіолекції та тест у цікавій формі.
  • Радіо Arzamas — мобільний додаток, який дозволяє слухати аудіолекції, подкасти, спеціально начитані тексти та інші аудіоматеріали. Пропонується платна підписка.
  • Події — офлайн-заходи, що проводяться у різних містах Росії та присвячені різноманітним темам: від концертів та лекцій до дитячих таборів.

Історія

Проєкт заснували колишній головний редактор журналу «Большой город» Пилип Дзядко[2][3][4] і засновник сайту «Теорії і практики» Данило Перушев[2][4]. Сайт був запущений вранці 29 серпня 2015 року[2], спонсором і співавтором проєкту стала Анастасія Чухрай, дочка Павла Чухрая[5]. Arzamas відкрився чотирма курсами: «Театр англійського Відродження» від Марини Давидової, «Історичні підробки та оригінали» від Сергія Іванова, «Правда і вигадки про циган» від наукового співробітника Інституту слов'янознавства РАН Кирила Кожанова, «Грецький проект Катерини Великої» від Андрія Зоріна[2][3][6]. Назва проєкту походить від назви однойменного міста[7] та літературного гуртка[7][8].

У 2015 Arzamas запустив спецпроєкт «Російська класика. Початок». У ньому чотири московських викладача літератури (зокрема Костянтин Поливанов) читають 63 відеолекції про свої улюблені твори зі шкільної програми. Також там знаходяться тематичні підбірки[9].

У 2016 році Arzamas почав займатися лікнепом, які допомагають засвоїти великі теми: лікбези складаються з анімованих відео, аудіолекцій і тесту для закріплення матеріалу[1].

З 2016 Arzamas проводить також офлайн-лекції.

6 вересня 2017 року матеріал «Уся російська література XIX століття у 230 картках» отримав літературну премію «Книга року» в номінації «Електронна книга»[10][11][12].

16 листопада 2017 року курс Бориса Колоницького «Революція 1917 року» на Arzamas отримав премію «Просвітник»[13].

У 2017 році проєкт випустив мобільний додаток « Радіо Arzamas», у якому можна прослухати всі аудіолекції, подкасти та спеціально записані аудіоверсії текстів.

У 2018 році Arzamas у співпраці з РАНХиГС та Московською вищою школою соціальних та економічних наук відкрив освітній Онлайн-університет «суперкурсом» «Історія російської культури», до якого увійшли 56 лекцій 20 вчених. Автор ідеї Онлайн-університету — професор Оксфордського університету Андрій Зорін.

Примітки

  1. О проекте (рос.). Arzamas. Процитовано 27 квітня 2018.
  2. Филипп Дзядко запустил просветительский проект Arzamas. Slon.ru. Процитовано 10 вересня 2017.
  3. Запустился образовательный сайт Arzamas. Look At Me. Процитовано 10 вересня 2017.
  4. Лихачёв, Никита (28 січня 2015). Бывший главный редактор «Большого города» Филипп Дзядко запускает просветительский проект Arzamas. TJ. Процитовано 10 вересня 2017.
  5. Филипп Дзядко запускает просветительский проект Arzamas (обновлено). The Village. Процитовано 10 вересня 2017.
  6. Курсы. Arzamas. Процитовано 10 вересня 2017.
  7. «Это как «Афиша», только про Новгород XII века»: как делается проект «Арзамас». Афиша Воздух. Процитовано 10 вересня 2017.
  8. Филипп Дзядко: «Быть чисто медиа неинтересно, быть университетом еще рано» | Colta.ru. www.colta.ru. Процитовано 27 квітня 2018.
  9. Arzamas запустил цикл лекций о классике русской литературы. Wonderzine. Процитовано 10 вересня 2017.
  10. "Книгой года" стала "Антология современной поэзии народов России". РИА Новости. 6 вересня 2017. Процитовано 10 вересня 2017.
  11. В Москве объявлены лауреаты премии «Книга года». novostiliteratury.ru. Процитовано 10 вересня 2017.
  12. Определен победитель русской премии «Книга года». Процитовано 10 вересня 2017.[недоступне посилання з Август 2018]
  13. Премия «Просветитель». www.premiaprosvetitel.ru. Процитовано 17 листопада 2017.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.