Ashok Leyland

З 1948 року фірма Ashok Leyland випускає широку гамму вантажних автомобілів, автобусів і спеціальної техніки за ліцензією британської компанії Leyland, пристосованої під індійські дорожні, кліматичні та інші специфічні умови експлуатаціі. В сучасній програмі Ashok Leyland все ще проглядаються технічні рішення майже 50-річної давності.

Ashok Leyland
Тип бізнес
підприємство і публічна компанія
Форма власності непублічне акціонерне товариствоd
Галузь Автомобільна
Засновано 1948
Штаб-квартира Ченнаї, Індія
Продукція Автомобілі
Двигуни
Співробітники 11 906 осіб
11 908 осіб
Холдингова компанія Hinduja Group
Дочірні компанії Avia
www.ashokleyland.com
 Ashok Leyland у Вікісховищі

Що ж стосується дизайну індійських автомобілів, а особливо автобусів, то англійці віддали його на відкуп місцевим фахівцям. Так стиль автобусів Ashok Leyland, як, втім, і вантажівок, став самобутньо індійським, а це означає, що заводи самі часто змінюють зовнішність однієї і тієї ж моделі, намагаючись догодити вередливим вимогам місцевої автомобільної моди. Але і ці виверти зовсім не означають, що водій автобуса самостійно не переробить машину в міру своїх смаків і здібностей. Однак, це лише зовнішня сторона індійських автобусів, а «специфічні умови експлуатації» змушують робити їх ще більш несхожими на все, що випускається в найвіддаленіших куточках нашої планети.

Програма автобусів Ashok Leyland достатньо обширна і, здавалося б, охоплює всі види перевезень. Насправді, її складають в основному універсальні машини, забезпечені як правило однієї-двома досить вузькими бічними дверима (шириною 500-700 мм) і ширшими дверима в задній стінці кузова, що веде у вантажний відсік. При цьому майже всі автобуси обладнані багажниками на даху з задньої сходами.

З технічної точки зору в універсальних автобусах Ashok Leyland цікавого не багато. Всі вони змонтовані на лонжерони рамних шасі вантажних з переднім розташуванням двигуна. Силовим агрегатом обов'язково є 6-циліндровий дизельний мотор без наддуву — пара застарілих двигунів Leyland, що випускаються на фірмі Ashok Leyland під індексом «AL», або один 5,8-літровий ліцензійний Hino. При їх близькому робочому об'ємі (5759, 6075, 6540 см³) потужності також майже не відрізняються — 90, 95 і 110 к.с. Подальше — чиста класика: однодискове сухе зчеплення, 5-ступінчаста коробка передач, проста конічна головна передача, ресорні підвіски, барабанні гальма, рульовий механізм без підсилювача.

У 2006 році компанія Ashok Leyland викупила чеську компанію Avia.

У 2007 році компанія Ashok Leyland оголосила про створення спільного підприємства з Nissan.[1]

З 2011 року Бориспільський автобусний завод приступив до виробництва автобусів БАЗ-А081.20 на шасі Ashok Leyland.

У 2011 році Ashok Leyland приступив до організації спільного підприємства з автобусним заводом «Волжанин» для виробництва автобусів в місті Волзький Волгоградської області (Росія).

Примітки

Посилання

Сайт компанії (англ.)

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.