Astrobotic Technology

Astrobotic Technology — американська приватна компанія, яка займається розробкою технологій для пристроїв телеприсутності, що застосовуватимуться під час польотів на Місяць. Запуск їхнього космічного апарата Peregrine ракетою Atlas V очікується у 2021 році.

Astrobotic Technology, Inc.
Тип приватне підприємство
Форма власності приватна компанія
Галузь аерокосмічна промисловість
Спеціалізація аерокосмічна та робототехніка
Доля працює
Засновано 2008
Засновник(и) Red Whittakerd
Штаб-квартира Піттсбург[1]
Ключові особи John Thornton
Продукція пристрої телеприсутності, роботи, автоматизовані космічні апарати
Послуги доставка вантажів на Місяць
Співробітники 11—50
astrobotic.com

У 2018 році ціни компанії на доставку вантажів були наступними:

  • навколомісячна орбіта — $300 тис./кг;
  • місячна поверхня — $1,2 млн./кг;
  • вантаж на ровері — $2 млн./кг.[2]

Історія розвитку

Протягом 2008—2011 років НАСА підписала із Astrobotic кілька контрактів на загальну суму $1,894 млн. на розробку методів видобутку реголіту, присртою для перевірки мобільності ровера тощо.

Компанія брала участь у конкурсі Google Lunar X Prize, який закінчився без визначення переможця. Однак, Astrobotic отримала там $1,75 млн. за виконання умов трьох мініконкурсів: м'яка посадка лендера (посадкового модуля), подолання ровером 500 м та передача високоякісних фото і відео.

В 2011 році Astrobotic домовилася із SpaceX про запуск у 2013 році їхнього лендера Griffin, що повинен був доставити на місячний північний полюс ровер Polaris. Ця місія отримала назву Icebreaker і кілька разів відкладалася. У 2016 році Astrobotic разом із двома іншими компаніями Hakuto і Team AngelicvM, що брали участь у GLXP, домовилися наступним чином: кожна команда відправляє свій ровер за допомогою лендера Astrobotic та Falcon 9, а витрати ділять між собою.[3] Однак, невдовзі Griffin змінив дизайн і став називатися Peregrine, а ракету замінили на Atlas V.

31 травня 2019 року стала однією із трьох компаній, які обрала НАСА для доставки на Місяць вантажів. Astrobotic отримає $79,5 млн. за відправлення у зону Озера Смерті чотирнадцятьох приладів для проведення наукових експериментів у червні 2021 року.[4][5] Серед вантажів будуть домовлені раніше ровери від Hakuto та Team AngelicvM, а також "бібліотека", зроблена мікродруком на пластинці нікелю, що включатиме вміст Wikipedia.[6]

Див. також

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.