Benz Patent-Motorwagen

Benz Patent-Motorwagen — перший в світі автомобіль (як і автомобіль Даймлера), що був створений у 1885 році німецьким винахідником та інженером Карлом Бенцом, побудований на фабриці компанії Benz & Cie.. 29 січня 1886 він отримав патент за номером 37435 на свій автомобіль, а вже 3 липня 1886 на дорозі Рінгштрассе в Мангеймі вперше показав автомобіль широкій публіці.

Патент на автомобіль
Сучасний реплікат автомобіля

Автомобіль

Робоча репліка автомобіля, Франкфурт-на-Майні, 2007 рік

Після успішної розробки двотактного двигуна внутрішнього згоряння у 1873 році, Карл Бенц сфокусувався на проектуванні моторизованого наземного транспортного засобу. Одночасно він продовжував працювати над розробкою і виготовленням стаціонарних двигунів і частин до них.

Benz Patent-Motorwagen був триколісним автомобілем з двигуном, розташованим позаду, і ланцюговим приводом на обидва задніх колеса. Автомобіль мав трубчату раму зі сталі з дерев'яними панелями, колеса зі сталевими спицями і суцільними (не пневматичними) гумовими шинами власного виробництва, кермування переднім колесом з використанням зубчатого колеса і рейки (замість круглого керма була проста рукоятка). Переднє колесо було закріплене жорстко, а задні — на еліптичних ресорах. Трансмісія була одношвидкісною з найпростішим дисковим зчепленням.

Patent-Motorwagen Benz Nr. 2

Чотиритактних двигун Benz у першому Моторваґені мав один циліндр з робочим об'ємом 954 кубічних сантиметри і тремблерним запаленням.[1] Цей двигун мав потужність 500 ват (2/3 кінської сили) при 250 обертах за хвилину[2], і був дуже легким для свого часу — маса становила близько 100 кг.

Benz Patent-Motorwagen 1885

Джерела

  1. The birth of the automobile. Daimler AG. Архів оригіналу за 21 листопада 2015. Процитовано 1 жовтня 2014.
  2. Пізніші випробування в Університеті Мангайма показали, що двигун може видавати 0,9 к.с. при 400 обертах/хв

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.