BibTeX

BibTeX — програма для оформлення переліку посилань при обробці документів LaTeX.

BibTeX було створено в 1985 році Ореном Поташніком та Леслі Лампортом. BibTeX допомагає відокремити бібліографічну інформацію від її представлення в переліку посилань, полегшити створення посилань на бібліографічні джерела в документах LaTeX.

Бібліографічна картотека

Для зберігання відомостей про бібліографічні одиниці BibTeX використовує файли формату .bib. Файли в цього формату мають вигляд простих текстових файлів і їх можна редагувати будь-яким текстовим редактором. Кожен запис в цьому файлі може визначати публікацію одного із наперед заданого виду. В залежності від виду публікації, необхідно вказувати різні відомості про неї (автор, видавець, рік видання тощо).

Стиль оформлення

Стиль оформлення переліку посилань в готовому документі визначається в файлах формату .bst. Це також формат на основі простого тексту. Із допомогою спеціальних команд визначається зовнішній вигляд готового переліку посилань.

Більше того, в бібліографічному менеджері Bib-it створенням цих файлів займається спеціально розроблений засіб (tool) з графічним інтерфейсом

Приклад

Наведемо типовий приклад запису в бібліографічній базі даних, як „літературне джерело“ використаємо книжку „Як ми говоримо“:

@book{how_we_speak,  % ключ запису, для посилань.
  AUTHOR={Антоненко-Давидович Б.Д.},
  TITLE={Як ми говоримо},
  PUBLISHER={Українська книга},
  YEAR={1997},
  EDITION={4},
  ISBN={966-7219-00-3},
  LANGUAGE={укр.},
  LOCATION={Київ}
}

тепер, для посилання на цю книжку в тексті документа LaTeX, автору достатньо вставити виклик макроса \cite, а як параметр використати ключ запису із бази: \cite{how_we_speak}. А місце для переліку посилань, в документі, відмічається викликом макросу \bibliography{назва_бази}. Всі номера (а може ініціали авторів та рік видання) в цьому переліку та в тексті документу, порядок цитованої літератури, все це буде автоматично генеруватись LaTeX та BibTeX, відповідно до визначеного стилю.

Посилання

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.