Botanicula

Botanicula — відеогра жанру point-and-click-квесту, розроблена Яромиром Плахі та студією Amanita Design. Видана 19 квітня 2012 року для Microsoft Windows, Mac OS X і Linux, а 1 травня 2014 — для iOS та Android.

Botanicula
Розробник Amanita Design
Видавець Amanita Design
Дистриб'ютор Amanita Design, Good Old Games[1], Steam[2], Humble Store[3], Google Play і App Store
Жанр(и) point-and-click квест
Платформа  Linux
 macOS
 Microsoft Windows
 iOS
 Android
Дата випуску

Linux, Mac OS X, Windows
19 квітня 2012
iOS

1 травня 2014
Режим гри однокористувацька гра[4]
Творці
Композитор(и) DVA
Технічні деталі
Рушій Adobe Flash
Носій цифрова дистрибуція і цифрове завантаження
Офіційний сайт(англ.)

Ігровий процес

Гравець керує переміщенням групи персонажів, які повинні знаходити вказані іншими персонажами предмети та правильним чином застосовувати їх. Іноді потрібно скористатись унікальною здібністю конкретного персонажа. Головоломки пов'язані одна з одною системою «point and click» — гравець вказує на предмети і залежно від контексту персонаж підбирає їх, поєднує з іншими, переміщується, починає розмову і т. д. Деякі речі група може носити з собою, складаючи їх до інвентаря. Знаходячи впродовж проходження гри різних істот, гравець отримує картки істот, яких загалом є 123. Всі репліки персонажів представлені піктограмами або вигуками.

Вся гра поділена на екрани, на кожному з яких є якісь предмети чи персонажі, з якими можна взаємодіяти. Вирішення головоломок у більшості зводиться до відшукування потрібних предметів та правильного порядку їх застосування. Зустрічаються і міні-ігри, де слід керувати окремим персонажем.

Керована гравцем група складається з п'ятьох персонажів:

  • Пан Ліхтарик (англ. Mr. Lantern) — головний герой, помаранчева істота, схожа на коробочку фізалісу. Здатний освітлювати темні місця.
  • Пані Гриб (англ. Mrs. Mushroom) — вміє створювати копії себе і втягувати ніжку, щоб пролазити у вузькі місця.
  • Пан Макова Коробочка (англ. Mr. Poppyhead) — найсильніший персонаж, здатний тягнути важкі предмети.
  • Пан Прутик (англ. Mr. Twig) — може вирощувати гілочки, щоб діставати віддалені предмети.
  • Пан Перо (англ. Mr. Feather) — істота, схожа на плід-крилатку. Найслабший персонаж, але здатний літати.

Сюжет

У лісі з'являється Зло у вигляді згустків темряви з ніжками, що висмоктує життя з рослин. Коли один зі згустків випиває дерево з сяйливими плодами, один плід падає біля Ліхтарика. Той бачить уві сні, що повинен зібрати Гриб, Макову Коробочку, Прутика і Перо, щоб посадити плід у певному місці та виростити нове дерево. Вони вирушають на пошуки, але шлях перепиняє Летюча Картоплина, що розгубила свої пера. Група знаходить пера, а потім ключі від замка-стручка на жолуді, розкидані в житлах різних істот. Деякі жителі лісу розповідають про Зло, що розмножується і робіть різні лиха. Друзі відкривають замок і застрибують в жолудь, де знаходять Джина. Той виконує бажання кожного персонажа. Бажанням Ліхтарика стає перемогти Зло і Джин переносить групу назад у ліс.

Сили Зла полюють на героїв, але тим вдається втекти. Вони зустрічають Каштан, що загубила своїх трьох дітей, і розшукують їх по лісу. За це воз'єднана родина приводить групу до свого селища. Щоб доставити героїв до потрібного місця, воно селище піднятись у повітря, але для цього слід запустити гвинт, який рухають 14 птахів. Обшукуючи будинки та околиці, друзі знаходять 14 птахів. Селище злітає, але нападають сили Зла і герої падають між гілля.

Опинившись у тунелях, герої розшукують для 4 чарівних кільця для Каменя. Для цього вони шукають листя аби розбудити спляче створіння, спускаються під воду на живій субмарині, проходять лабіринт і перестрибують по правильно розміщених істотах-батутах. Коли кільця зібрано, Камінь відкриває шлях далі.

Нападає Зло і присипляє героїв. Ліхтарик єдиний лишається при тямі завдяки світлу всередині себе. Опинившись всередині тіла Зла, Ліхтарик розшукує 4 проковтнуті ним сяйливі плоди. Зло намагається висмоктати життя Ліхтарика, але випиває світло і розтає. Герої садять останній плід у землю, з нього виростає дерево. Кожен прикрашає його і туди збігаються всі жителі лісу, вітаючи переможців.

Після титрів, залежно від кількості знайдених карток істот, показуються додаткові відео (порядок залежить від вибору гравця). В першому герої фотографуються біля логотипа Amanita Design, з якого втік гриб. У другому їм вручають кубок, підповзає Зло, проте на нього скидають нагороду. В третьому Ліхтарик бореться зі Злом на світлових меча. На допомогу приходять його друзі та садять Зло в клітку.

Саундтрек

Музику та озвучення для Botanicula було виконано чеським гуртом «DVA»[5].

Композиції
# Назва Тривалість
1. «Juchu»   03:35
2. «Lekacka»   02:16
3. «Letejono»   01:45
4. «Houby»   03:08
5. «Crab»   00:28
6. «Mr lanterns mixtape part 1»   02:04
7. «I was born as frankenstein»   01:43
8. «Level 3»   02:51
9. «Mrs mushroom likes LCD soundsystem»   01:50
10. «Bunky»   02:53
11. «Melodika»   02:16
12. «Beetleman»   02:02
13. «Nocni jazz»   02:55
14. «Evil live»   00:44
15. «Im the pacman»   00:33
16. «A major for 12 frogs»   01:11
17. «Submarine»   03:44
18. «Lala»   01:58
19. «Cinem»   02:04
20. «Zatoichi»   01:54
21. «Finale»   03:20

Оцінки й відгуки

Нагороди:

  • Independent Game Festival: Нагорода за видатний звук
  • IndieCade: Нагорода за найкращий сюжет/дизайн світу
  • European Game Award: Найкраща європейська пригодницька гра
  • Mac App Store: Найкращі ігри 2012
  • Adventure Gamers: Найкраща анімація
  • Jayisgames: Гра року 2012[6]

Примітки

  1. Good Old Games — 2008.
  2. Steam — 2003.
  3. Humble Store
  4. Игромания — 1997. — ISSN 1560-2583
  5. BOTANICULA, by Dva. Dva. Процитовано 16 липня 2019.
  6. Botanicula. botanicula.net. Процитовано 16 липня 2019.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.