Busicom
Busicom — японська компанія, що володіла правами на мікропроцесор Intel 4004, який вони розробили у партнерстві з Intel у 1970.
Тип | бізнес |
---|---|
Засновано | 1918 |
Закриття (ліквідація) | 1974 |
Штаб-квартира | Японія |
Busicom у Вікісховищі |
Busicom замовив у Intel розробку набору мікросхем для нової лінійки програмованих електронних калькуляторів 1969-го року.[1][2] У процесі розробки виникла концепція першого комерційного мікропроцесора Intel 4004. Busicom володіли ексклюзивними (виключними) правами на конструкцію та її компоненти у 1970, але поділилися ними з Intel у 1971.
Під ім'ям «Busicom» вели справи дві компанії: Nippon Calculating Machine Corp. Ltd і Broughtons & Co. (Bristol) Ltd після неї.
Nippon Calculating Machine Corporation Ltd
Історія
Nippon Calculating Machine Corp. була заснована в 1945, а в 1967 змінила назву на Busicom (Business Computer Corporation). У зв'язку з рецесією в Японії у 1974, Busicom стала першою великою японською компанією в галузі калькуляторів що розорилася. Спочатку в компанії виготовляли механічні калькулятори Однера, згодом перейшли на електронні калькулятори, які конструювали за останнім словом техніки. Створили перший калькулятор з мікропроцесором для своїх флагманських машин, і першими зробили калькулятор з чіпом все-в-одному, Mostek MK6010, для своєї лінійки недорогих машин.
Один з останніх випущених механічних калькуляторів — Busicom HL-21. Перший калькулятор з мікропроцесором — Busicom 141-PF. Їх калькулятори Busicom LE-120A (Handy-LE) та LE-120S (Handy) — перші, які помістилися в кишені, а також перші калькулятори з використанням світлодіодного дисплея.
Мікропроцесор
З метою зниження собівартості продукції, Busicom вирішили розробити рушій калькулятора, заснований на декількох інтегральних мікросхемах (ІС), серед яких були суматори, мультиплікатори, ROM і регістри. Рушій можна було адаптувати для широкого спектра калькуляторів змінюючи лише чіпи ROM. Інженери Busicom придумали конструкцію з 12 мікросхем і замовили у компанії Intel, яка була заснована за рік до цього у 1968, створення твердотільної пам'яті з довільним доступом (RAM), щоб завершити конструкцію і почати виробництво свого рушія калькулятора. Людьми, які переконали Busicom перейти на використання мікропроцесорів, були Тадаші Сасакі і Роберт Нойс.[3]
Тед Гофф з компанії Intel був призначений вивчити дизайн Busicom, і він придумав більш елегантну архітектуру, яка складалася з чотирьох мікросхем — мікропроцесора 4004 та трьох інших, що містили в собі ROM, регістри зсуву, порти вводу/виводу та RAM — перший продукт від Intel (1969), 64-бітну статичну пам'ять з довільним доступом (SRAM). Керівництво Busicom погодилося з новим дизайном Гоффа, а реалізацію мікросхем очолив Федеріко Фаджин, який раніше працював в Fairchild Semiconductor. Мікросхеми почали поставляти Busicom в січні 1971.
У середині 1971 Busicom, які мали ексклюзивне право на конструкцію та її компоненти, попросили Intel знизити ціну. Intel переглянули контракт, і Busicom відмовилися від своїх ексклюзивних прав на чіпи.[4] Через декілька місяців, 15 листопада 1971, корпорація Intel анонсували перше сімейство мікропроцесорних чіпсетів, мікрокомп'ютер MCS-4 (дизайн Busicom) та замовили рекламу в Electronic News.
Broughtons of Bristol
Broughtons of Bristol — компанія, яка продає та обслуговує широку лінійку бізнес-машин.[5] Вони купували більшу частину свого обладнання у Busicom та придбали торгову марку «Busicom», коли Busicom збанкрутували у 1974.
Див. також
Джерела
- Augarten, S. (1984). Bit by Bit (англ.). Ticknor & Fields. с. 261.
- Stine, G.H. (1985). The Untold Story of the Computer Revolution (англ.). Arbor House. с. 163.
- Aspray, William (25 травня 1994). Oral-History: Tadashi Sasaki. Interview #211 for the Center for the History of Electrical Engineering (англ.). IEEE. Процитовано 2 січня 2013.
- Reid, T.R. (1984). The Chip: how two Americans invented the microchip and launched a revolution. Simon and Schuster. с. 141–142. ISBN 9780671453930.
- Busicom Business Machines. Broughton & Co. (Bristol) Ltd (англ.).