CD-сингл

Сингл на компа́кт-ди́ску, або просто CD-сингл сингл, записаний на звичайному компакт-диску (не плутати з міні-CD), який має менший обсяг. Цей формат був введений в середині 1980-х років, але не отримав місце на ринку до початку 1990-х років. З ростом завантажень пісень в 2000-х роках, продажу CD-синглів знизилися.

У комерційному випуску CD-синглу може поміщатися від двох до шести пісень, як і в міні-альбомі. Іноді в них знаходяться мікси однієї або декількох пісень, як на 12" вінілових платівках. Залежно від країни, можуть бути обмеження на кількість пісень та їх тривалість.

Історія

Першим світовим CD-синглом стала пісня «Brothers in Arms» гурту «Dire Straits», випущена у Великій Британії в двох версіях. Перша версія була випущена під логотипом «Ті, що живуть у 85-му», а друга, на честь Австралійського туру, названа «Ті, що живуть у 86-му». Містять тільки чотири треки, вони дуже були обмежені тиражем. У 1987 році CD-сингли були вперше представлені в UK Singles Chart.

Міні-CD були створені для запису синглів в кінці 1980-х у США. Останнім часом міні-CD поширеніші в Європі. Вони використовувалися в 1990-х роках в американських компаніях звукозапису.

У кінці 1990-х років CD-сингли стали менш поширеними та часто надходили в невеликих видання. Через тиск на звукозаписні студії, в чартах деяких країн стали робити діаграми пісень, що дозволяють тільки на трансляцію альбому. У грудні 1998 року Billboard Hot 100 зробив зміну, після чого дуже небагато пісні були випущені у форматі одного компакт-диска в США. У цей час CD-сингли залишалися відносно популярними у Великій Британії та інших країнах. З появою продажу музики в Інтернеті, сингл значною мірою впав.

У Великій Британії компанія Woolworths Group, яка мала третину всього ринку продажів CD в країні, перестала продавати CD-сингли в серпні 2008 року, посилаючись на «остаточний занепад», після того як їх стрічки перейшли на завантаження музики з Інтернету [1].

Див. також

Примітки

  1. Wallop, Harry (26 травня 2008). CD singles off the shelves at Woolworths. The Daily Telegraph (London). Процитовано 20 серпня 2009. (англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.