Chemical Abstracts Service

Chemical Abstracts Service (скорочено CAS) засновано у 1907 році як відділення Американського хімічного товариства (англ. American Chemical Society). Його видавничому органу — Chemical Abstracts поставлено завдання реферування та індексації усіх релевантних публікацій з хімії. CAS є відомим своїми величезними базами даних хімічних сполук та ідентифікацією сполук у даних за допомогою номера CAS. У вересні 2009 року число внесених у базу даних органічних та неорганічних сполук досягло 50 000000[1]. Продукти пропоновані CAS на ринку є як правило комерційні. Окрім номера CAS також важливим для науковців є доступ до мережі STN (The Scientific & Technical Information Network).

Будівля Chemical Abstracts Service Building B у серпні 2009. Колумбус (Огайо)

Ще однією з баз даних CAS є CAmS, яка широко використовується у університетських бібліотеках чи на підприємствах. Бюро CAmS знаходиться у Колумбусі (Огайо)

Software

При закупівлі ліцензії CAS дає комп'ютерну програму SciFinder для онлайнового пошуку у своїх базах даних. Дещо обмежена версія SciFinder Scholar часто використовується в освітніх закладах.

Див. також

Примітки

  1. Повідомленняв CAS. Архів оригіналу за 15 червня 2010. Процитовано 26 березня 2010.

Посилання

Офіційна сторінка Chemical Abstracts Service (англ.)

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.