Coendou rufescens

Coendou rufescens (syn. Echinoprocta rufescens) — вид гризунів родини Голкошерстові (Erethizontidae). Єдиний вид роду Echinoprocta.

Coendou rufescens
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Мишоподібні (Rodentia)
Родина: Голкошерстові (Erethizontidae)
Рід: Coendou
Вид:
C. rufescens
Біноміальна назва
Coendou rufescens
(Gray, 1865)

Етимологія

Назва роду походить від лат. «Echinus» — їжак або хребет і «proktos» — зад, тобто «колючий ззаду»; назва вказує на те, що колючки на спині до хвоста трохи довші. Назва виду походить від лат. «Rufus» — червоний.

Поширення

Цей вид мешкає у західних, центральних і східних Кордильєрах Колумбії на висотах 800 — 2000 м над рівнем моря, і на східних схилах Анд в Еквадорі. Мешкає в гірських незайманих лісів чи трохи змінених лісах.

Зовнішня морфологія

Хвіст відносно короткий. Довжина голови й тіла: 309 - 370, хвоста: 105 - 150 мм, задніх лап: 60-67 мм, вух: 17 мм. Колір від коричневого до чорного, на носі - біла смуга. Найбільше вражає та особливість цього виду, що його хвіст дуже короткий, менше 35% довжини голови й тіла, до того ж, хвіст не чіпкий. Вібриси чорні; тіло густо вкрите колючками. Спина від чорно-коричневого до майже чорного, основа шипів: між жовтим і помаранчевим. Черевна область, підборіддя і горло світло-коричневі з меншими шипами. Хвіст і ноги: від темно-сірого до чорного. Зубна формула: I 1/1, C 0/0, P 1/1, M 3/3, в цілому 20 зубів.

Поведінка

Веде нічний, деревний і самітницький спосіб життя, ймовірно вегетаріанець.

Джерела

  • вебсайт МСОП
  • John Frederick Eisenberg, Kent Hubbard Redford - Mammals of the Neotropics: The central neotropics: Ecuador, Peru, Bolivia, Brazil / University of Chicago Press, 1999, p. 451
  • вебсайт Папського католицького університету Еквадору
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.