Ctenomys pearsoni

Туко-туко Пірсона[1] (Ctenomys pearsoni) — вид гризунів родини тукотукових, що мешкає на південній прибережній смузі Уругваю на висотах менше 200 м на рівнем моря. Населення сильно фрагментоване і щільність становить 15–20 особин на гектар.

Ctenomys pearsoni
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Ряд: Мишоподібні (Rodentia)
Родина: Тукотукові (Ctenomyidae)
Рід: Туко-туко (Ctenomys)
Вид:
C. pearsoni
Біноміальна назва
Ctenomys pearsoni
Lessa & Langguth, 1983

Опис

Системи нір будує різноманітні, але найчастіше це один головний тунель на постійній глибині від якого відходять відгалуження довжиною 70–130 см. У системі нір є два-три кубла, вистелених сухою травою. Віддає перевагу проживанню серед дюн, але мешкає також і далі від них, углиб країни. Живе переважно на глинистих чи піщаних ґрунтах, але на заході ареалу живе на твердих ґрунтах, а на сході на м'яких ґрунтах поряд з озерами й лагунами.

Етимологія

Вид названий на честь професора, доктора Олівера Пейна Пірсона.

Загрози й охорона

Основною загрозою є втрата місць проживання у прибережній зоні внаслідок розвитку туризму. У західній частині ареалу загрозою є втрата середовища проживання через розширення сільського господарства і тваринництва. Задля збереження виду заходів не вживається. Створено кілька природоохоронних районів для збереження лагун, що може становити деяку вигоду для даного виду.

Примітки

  1. Українська назва є транскрибуванням та/або перекладом латинської назви авторами статті і в авторитетних україномовних джерелах не знайдена.

Джерела

  • вебсайт МСОП
  • Bo Beolens, Michael Watkins, Michael Grayson The Eponym Dictionary of Mammals / JHU Press, 2009, p. 312
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.