Dacrycarpus steupii

Dacrycarpus steupii вид хвойних рослин родини подокарпових.

Dacrycarpus steupii
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
(без рангу): Голонасінні (Gymnosperms)
Відділ: Хвойні (Pinophyta)
Клас: Хвойні (Pinopsida)
Порядок: Соснові (Pinales)
Родина: Подокарпові (Podocarpaceae)
Рід: Dacrycarpus
Вид:
D. steupii
Біноміальна назва
Dacrycarpus steupii
(Wasscher) de Laub. 1969

Видовий епітет вшановує нідерландського лісничого Стеупа, який збирав зразки рослин на Сулавесі у 1930-х.

Опис

Дерева до 35 м, діаметр до 100 см. Зовнішній кора чорного або коричневого кольору, з сивиною, сильно лущиться на дрібні пластівці або тонкими смужками. Внутрішня кора коричнева, червонувато-коричнева або рожева. Заболонь жовтувато-коричнева або світло-кремова. Серцевина темно-коричнева, світло-коричнева, оранжево-жовта або жовтувато-коричнева. Листя жовто-зелене. Насіння блідо-сіро-блакитне, кулясте, 5-6 на 4,5-5 мм.

Поширення, екологія

Країни поширення: Індонезія (Калімантан, Папуа, Сулавесі); Папуа Нова Гвінея; Філіппіни. Вид поширений у вологих лісових і субальпійських чагарниках від гірських до альпійських зон. Залежно від типу рослинності це чагарник або дерево; найбільшого росту досягає в охоронних ярах у верхньогірських лісах. Висотний діапазон становить від 860 м до 3470 м над рівнем моря.

Використання

Великі дерева, безсумнівно, вирубуються разом з іншими подокарповими і можуть бути корисними для будівництва будинків і виготовлення меблів.

Загрози та охорона

Загрозами є вирубки дерев. На Філіппінах цей вид присутній в англ. Mt. Data National Park.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.