Danainae

Данаїди (Danainae) — підродина метеликів родини Німфаліди (Nymphalidae). У цій підродині знаходиться близько 300 видів, приблизно 57 родів, 10 підтриб і три триби.

?
Данаїди

Монарх (Danaus plexippus)
Біологічна класифікація
Домен: Ядерні (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Ряд: Лускокрилі (Lepidoptera)
Надродина: Денні метелики (Papilionoidea)
Родина: Сонцевики (Nymphalidae)
Підродина: Danainae
Триби
  • Danaini
  • Tellervini
  • Ithomiini

Див.текст

Синоніми
* Danaidae
Посилання
Вікісховище: Category:Danainae
Віківиди: Danainae
EOL: 2682736
ITIS: 694025
NCBI: 127218
Fossilworks: 245000

Опис

Поширені в тропічних і субтропічних областях. Середнього розміру метелики з розмахом крил від 6 до 12 см. В цілому самці цієї родини дрібніше самиць. У більшості з них на крилах є малюнок з темних ліній. У данаїд на грудях відкриваються протоки отруйних залоз, що виділяють обпалюючий секрет, що робить їх абсолютно неїстівними. Забарвлені дуже яскраво і контрастно, що служить попередженням для хижаків. Гусениці данаїд годуються на різних видах молочаїв.

Ареал

Поширення обмежене тропічним і субтропічним поясами, одиничні види зустрічаються за межами цих поясів. Більшість видів в тропіках Азії і Африки, метелики Ithomiini поширені в неотропічній зоні, Tellervini поширені в Австралії і східному регіоні. У Палеарктиці зустрічається 4 види.[1].

Міграція

Серед данаїд зустрічаються види, що здійснюють далекі міграції. Так, мандрівний монарх (Danaus plexippus) здійснює щорічні осінні перельоти з північних штатів США в південні. Весною метелики повертаються назад, залітаючи навіть в Канаду. Цікаво, що вони практично завжди летять по одних і тих же маршрутах.[2] Далекі перельоти і негаразди погоди дозволили монархові потрапити в невластиві для нього місця. У 1840 році він був зареєстрований в Новій Зеландії, в 1870 — в Австралії, в 1880 — на Канарських островах, а потім і в Європі.

Імітація

Деякі цілком їстівні для інших тварин метелики імітують данаїд формою і забарвленням крил, а також звичками. Цікавий випадок мімікрії спостерігається у африканського кавалера дардануса (Papilio dardanus). Самці цього виду мають типовий вигляд кавалерів з довгими хвостовими виростами на задніх крилах, тоді як самиці наслідують який-небудь неїстівний вид з родини данаїд. У цього виду кавалерів спостерігається внутрішньовидовий поліморфізм, при якому самиці можуть наслідувати данаїди різних видів, завдяки чому шанси виду на виживання значно збільшуються.

Примітки

  1. Некрутенко Ю. П. Дневные бабочки Кавказа. Определитель.
  2. http://www.danaida.ru/sem10/dan.htm


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.