Echymipera kalubu

Echymipera kalubuвид сумчастих ссавців із родини бандикутових.

Echymipera kalubu
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Інфраклас: Сумчасті (Marsupialia)
Ряд: Бандикутоподібні (Peramelemorphia)
Родина: Бандикутові (Peramelidae)
Рід: Колючий бандикут (Echymipera)
Вид:
E. kalubu
Біноміальна назва
Echymipera kalubu
(J. Fischer, 1829)

Морфологічна характеристика

Це відносно невеликий ссавець. Довжина тіла від носа до хвоста 225–380 мм, а довжина хвоста в середньому становить 75 мм. Мордочка довга й тонка. Шерсть жорстка колюча. Спинна частина тіла різна за кольором, включаючи яскраво-червоно-коричневий, темно-мідно-коричневий, чорний з домішкою жовтого або чорний з вкрапленням коричневого. Низ, як правило, жовтуватий або коричневий. Є принаймні п'ять характеристик, властивих тільки E. kalubu: 1) відсутність будь-яких слідів чорної подушечки на стопі; 2) наявність покривних волосків, з яких лише 1/5 має світлі кінчики; 3) його коротші, більш круглі вуха; 4) коротша оголена морда; 5) виразна корона на голові[1].

Ареал

Поширена по всій Новій Гвінеї (Індонезія та Папуа-Нова Гвінея) і на сусідніх островах архіпелагу Бісмарка в Папуа-Новій Гвінеї, східних Молуккських островах Індонезії, а також островах Япен і Біак-Супіорі в Індонезії. Проживає від рівня моря до 2000 м (але зазвичай нижче 1200 м) над рівнем моря[2].

Спосіб життя

Це солітарний і територіальний вид. Вид активний тільки вночі. Це справжня всеїдна тварина. Харчується безхребетними (наприклад, личинки комах, дощові черв'яки, равлики, слимаки) і фруктами (наприклад, опалі банани й папая)[1].

Вид дуже плодовитий, оскільки розмноження відбувається протягом усього року й починається в дуже ранньому віці. Період вагітності E. kalubu становить 120 днів, і часто в сумці самиці виявляється від одного до трьох дитинчат[1].

Загрози й охорона

На вид локально полюють заради їжі, іноді з використанням собак, але це не вважається великою загрозою. У деяких місцевостях йому може загрожувати хижацтво диких або сільських котів[2].

Зустрічається на кількох заповідних територіях[2].

Примітки

  1. Tran, N. (1999). Echymipera kalubu. Animal Diversity Web. Процитовано 16.12.2021. (англ.)
  2. Leary, T.; Wright, D.; Hamilton, S.; Singadan, R.; Menzies, J.; Bonaccorso, F.; Helgen, K.; Seri, L.; Aplin, K.; Dickman, C.; Salas, L. (2016). Echymipera kalubu. The IUCN. Процитовано 16.12.2021. (англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.