Бандикутові

Бандикутові[1] (Peramelidae) — родина сумчастих ссавців, що містить 6 сучасних родів і 21 сучасний вид[2], що проживають у Австралії й Новій Гвінеї. У результаті винищування їхня чисельність значно зменшилася. Із 18 живих видів наведених на вебсайті МСОП 5 є уразливими (VU), 3 — під загрозою вимирання (EN), для 1 — даних недостатньо (DD)[3].

Бандикутові
Perameles nasutaтиповий вид
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Інфраклас: Сумчасті (Marsupialia)
Ряд: Бандикутоподібні (Peramelemorphia)
Родина: Бандикутові (Peramelidae)
Gray, 1825
Підродини та роди

Peramelinae

Peroryctinae

Echymiperinae

Вікісховище: Peramelidae

Характеристика

Бандикутові — невеликі тварини, що живуть на поверхні землі. Мають довгу морду. Їхні задні лапи довші, ніж передні, через що пересування схоже на заяче. Кігті на передніх лапах використовуються для риття землі в пошуках їжі. Бандикутові живуть поодинці й активні переважно в нічний час. Вони всеїдні, і до їхньої їжі входять комахи, невеликі хребетні і рослинний матеріал. Представники мають невеликі розміри (розмір пацюка чи кролика), живуть в Австралії і Новій Гвінеї. Живуть у норах. Ведуть нічний спосіб життя.

Систематика

Бандикутові поділяються на три підродини, відмінними ознаками яких є форма черепа, а також різні ареали.

  • Австралійські бандикути (Peramelinae) мешкають у посушливих регіонах і мають більш плескатий череп. До них належать два сучасні роди й один вимерлий:
  • Перориктові (Peroryctinae) з одним родом Peroryctes живуть перш за все в тропічних лісах і мають циліндричний череп. Це підродина містить 2 види.
  • Ехіміперові (Echymiperinae) — підродина, яка містить три роди з Новогвінейського регіону: Echymipera, Microperoryctes, Rhynchomeles

Примітки

  1. Маркевич, О. П. Номенклатура // Маркевич О. П., Татарко К. І. Російсько-українсько-латинський зоологічний словник. — Київ : Наук. думка, 1983. — С. 149.
  2. Mammal Diversity Database. American Society of Mammalogists. Процитовано 03.09.2021.
  3. Peramelidae. International Union for Conservation of Nature and Natural Resources. Процитовано 03.09.2021.

Посилання

  • Wilson, D. E., and D. M. Reeder:Mammal Species of the World. Johns Hopkins University Press, 2005. ISBN 0-8018-8221-4
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.