Echymipera rufescens

Echymipera rufescensвид сумчастих ссавців із родини бандикутових.

Echymipera rufescens
Біологічна класифікація
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Хордові (Chordata)
Клас: Ссавці (Mammalia)
Інфраклас: Сумчасті (Marsupialia)
Ряд: Бандикутоподібні (Peramelemorphia)
Родина: Бандикутові (Peramelidae)
Рід: Колючий бандикут (Echymipera)
Вид:
E. rufescens
Біноміальна назва
Echymipera rufescens
(Peters & Doria, 1875)

Морфологічна характеристика

Довжина тіла від носа до хвоста 200—500 мм, а довжина хвоста 50–125 мм. Вони важать від 500 до 2250 грамів, самці більші за самиць. Шерсть темно-коричнева зверху і кремова знизу. Вони мають рум'яне забарвлення на крупі й чорний хвіст. Хвіст майже голий, але тіло вкрите короткими колючими волосками. Вуха короткі й закруглені. Мордочка подовжена[1].

Ареал

Вид поширений на островах Місул, Япен, Ару та Кай (всі Індонезія), на о. Нова Гвінея (Індонезія та Папуа-Нова Гвінея), на островах Д'Антрекасто у Папуа-Новій Гвінеї та півострова Кейп-Йорк у Квінсленді, Австралія. Проживає від рівня моря до 2100 м (але майже завжди нижче 1200 м) над рівнем моря. Проживає в первинних низинних тропічних вологих лісах і пасовищах, прилеглих до закритого лісу. Вважається, що вид не переносить порушення середовища проживання. В Австралії він відомий з мезофільного ліанового лісу, галерейного лісу та прибережного закритого чагарнику[2].

Спосіб життя

Ведуть нічний спосіб життя. Лігва роблять у неглибоких норах на глибині ≈ 50 см. Ці нори завбільшки 2–3 м² й мають два отвори. На півострові Кейп-Йорк в Австралії дієта виглядає більш плодоїдною. В іншому він всеїдний з відносно високим рівнем відтворення[1].

Загрози й охорона

У Новій Гвінеї цьому виду загрожує надмірне полювання на м’ясо та порушення лісових місць існування. Схоже, не існує безпосередніх загроз для виду в Австралії, хоча його ареал тут обмежений[2].

Зустрічається на кількох заповідних територіях[2].

Примітки

  1. Hart, M. (2012). Echymipera rufescens. Animal Diversity Web. Процитовано 16.12.2021. (англ.)
  2. Leary, T.; Wright, D.; Hamilton, S.; Singadan, R.; Menzies, J.; Bonaccorso, F.; Helgen, K.; Seri, L.; Allison, A.; Winter, J.; Aplin, K.; Dickman, C.; Salas, L. (2016). Echymipera rufescens. The IUCN. Процитовано 16.12.2021. (англ.)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.