Encephalartos villosus

Encephalartos villosus — вид голонасінних рослин класу саговникоподібні (Cycadopsida).

Encephalartos villosus
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
(без рангу): Голонасінні (Gymnosperms)
Відділ: Cycadophyta
Клас: Cycadopsida
Порядок: Саговникоподібні (Cycadales)
Родина: Замієві (Zamiaceae)
Рід: Encephalartos
Вид:
E. villosus
Біноміальна назва
Encephalartos villosus
Lem., 1867

Етимологія: лат. villosus — «м'яко волохаті».

Опис

Рослини мають підземний стовбур 0,3 м заввишки, 30 см діаметром. Листки довжиною 150—300 см, темно-зелені, сильно блискучі; хребет зелений, прямий, жорсткий; черешок прямий, з 6–12 колючками. Листові фрагменти лінійні або ланцетні; середні — 15–25 см завдовжки, 15–20 мм завширшки. Пилкові шишки 1–8, вузькояйцевиді, жовті, завдовжки 50–70 см, 12–15 см діаметром. Насіннєві шишки 1-4, яйцевиді, жовті, завдовжки 30–50 см, 20–25 см діаметром. Насіння довгасте, завдовжки 25–30 мм, шириною 18–20 мм, саркотеста червона.

Поширення, екологія

Країни поширення: ПАР (провінції Східний Кейп, Квазулу-Наталь); Есватіні. Росте на висотах від 100 до 600 м над рівнем моря. Цей вид, як правило, зустрічається у виглядів субтропічних прибережних лісах і в чагарниках, але населення також є в більш помірних зонах.

Загрози та охорона

Існує ряд доказів збору для декоративних цілей, але це швидкорослий вид, який легко вирощувати. Існує також деяка ступінь втрати місць проживання в результаті очищення земель для сільськогосподарських цілей. Рослини зустрічаються і охороняються у заповідниках та об'єктах природної спадщини: англ. Umtiza Nature Reserve, Oribi Gorge Nature Reserve, Kranskloof Nature Reserve, Ngoye Forest Reserve, Hope Valley Natural Heritage Site, Shongweni Dam Natural Heritage Site.

Джерела

Галерея

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.