Encephalartos

Encephalartos — рід голонасінних рослин родини замієві (Zamiaceae).

Encephalartos
Encephalartos friderici-guilielmiтиповий вид
Біологічна класифікація
Царство: Рослини (Plantae)
Клада: Судинні рослини (Tracheophyta)
(без рангу): Голонасінні (Gymnosperms)
Відділ: Cycadophyta
Клас: Cycadopsida
Порядок: Саговникоподібні (Cycadales)
Родина: Замієві (Zamiaceae)
Підродина: Encephalartoideae
Триба: Encephalarteae
Підтриба: Encephalartinae
Benth. & Hook.f.
Рід: Encephalartos
Lehm., 1834
Види

згідно з МСОП — 66, див текст

Вікісховище: Encephalartos

Етимологія: грец. ἐν — «в» грец. κεφαλος — «голова» і грец. άρτος — «хліб», що стосується борошна, отриманого зі стовбура деяких видів роду.

Опис

Ці дводомні пальмоподібні чагарники мають циліндричні стебла із зазвичай великою кількістю листя і стійкими основами листя. Стовбур у деяких видів знаходиться під землею. Листки різної довжини від 60 см до 6 метрів, сіро-блакитні, яскраво-зелені або темно-зелені. Листки перисті, розташовані по спіралі, що чергуються з катафілами, нижні фрагменти часто зводиться до шипів. Листя запушене, принаймні, коли молоде. Жіночі шишки можуть бути поодинокими або зустрічаються в кластерах; яйцеподібні, досягають у певних видів до 80 см в довжину. чоловічі шишки зазвичай більш численні циліндрично-веретеноподібної форми. Насіння від майже кулястого до довгастого або еліптичного, з червоною, жовтою, помаранчевою або коричневою м'ясистою саркотестою.

Найбільший вид, E. laurentianus росте до висоти (або довжини, бо часто стелеться) 15 м і діаметром 1 м, що робить його найбільшим за об'ємом усіх саговникоподібних. Крім того, вид часто росте в згустках.

Поширення

Усі види ростуть у субсахарній Африці й більшість знаходиться під загрозою зникнення. Види в Центральній Африці, як правило, більш великі і більш могутні, але в той же час найбільш важкодоступні. Через це багато з них досі мало відомі й вивчені. Враховуючи широкий ареал розповсюдження, місця проживання цього виду дуже мінливі й коливаються від пустельних районів до районів саван і тропічних лісів, від рівня моря до висоти 2400 м.

Види

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.