Euronext

Euronext NV — пан-європейська фондова біржа, що має філії в Бельгії, Франції, Нідерландах і Португалії. На додаток до акцій і деривативів, група компаній Euronext надає послуги клірингу і фінансову інформацію. Станом на 31 січня 2006 року всі ринки під управлінням Euronext мали сумарну капіталізацію в 2900 млрд доларів США, що робить її п'ятою в рейтингу найбільших бірж на планеті.

Euronext
нід. Euronext N.V.
Тип бізнес
Форма власності Naamloze vennootschap
Галузь фінансові послуги
Засновано 22 вересня 2000
Засновник(и) Амстердамська фондова біржа, Euronext Brussels і Euronext Paris
Штаб-квартира Q53865133? і Париж
Виторг 884 300 000 € (2020)[1]
Співробітники 2129 осіб (31 серпня 2021)
Дочірні компанії
  • Euronext Nordics Holdingd, VP Securitiesd і Nord Poold
  • euronext.com(англ.)
     Euronext у Вікісховищі

    Історія

    Група компаній Euronext була утворена 22 вересня 2000 року в результаті злиття Амстердамської, Брюссельської і Паризької фондових бірж з метою дати об'єднаній біржі перевагу на фінансовому ринку Європи. У грудні 2001 року Euronext придбала акції Лондонської міжнародної біржі фінансових ф'ючерсів і опціонів (LIFFE), ставши її власником. Починаючи з 2003 року всі похідні інструменти, які торгуються на всіх дочірніх біржах, торгуються в системі LIFFECONNECT — електронної трейдингової платформі LIFFE. В 2002 році група злилася з Португальської фондовою біржею, яка була згодом перейменована в Euronext Lisbon.

    За підсумками торгів формується один з найбільш важливих європейських фондових індексів Euronext 100.

    На початку червня 2006 року було оголошено про майбутнє злиття Нью-Йоркської фондової біржі і Euronext. В результаті цього злиття, яке відбулося 4 квітня 2007 року[2], була утворена компанія NYSE Euronext . У листопаді 2013 IntercontinentalExchange отримала дозвіл від регулюючих органів на придбання NYSE Euronext, домовленість про операцію була досягнута роком раніше[3].

    У 2014 IntercontinentalExchange виділила в окрему компанію Euronext (без LIFFE) і в червні провела її IPO, продавши 60% акцій. За тиждень до первинного розміщення, група європейських банків і фінансових груп, серед яких Banco Espirito Santo, BNP Paribas, Société Générale і Euroclear, придбала 33% частку Euronext з дисконтом 4% від ціни IPO з умовою не продавати свої акції протягом трьох років[4].

    Див. також

    Примітки

    Посилання

    Сайт біржі

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.