Fluke Corporation

Fluke Corporation — розробник і виробник електронних контрольно-вимірювальних приладів зі Сполучених Штатів (штаб-квартира розташована в м. Еверетт, штат Вашингтон). Виробництво розміщено в США, Великій Британії, Китаї, Нідерландах, Румунії, Японії, Малайзії. Центри продажу та обслуговування розташовані в Європі, Північній і Південній Америці, Азії та Австралії, у понад 100 країнах працюють авторизовані дистриб'ютори. Fluke Corporation є дочірньою компанією Fortive. Також до корпорації належать підрозділи Fluke Electronics, Fluke Biomedical, Fluke Calibration, Fluke Networks, Fluke Process Instruments.

Fluke Corporation
Тип бізнес і підприємство
Форма власності акціонерне товариство
Засновано 1948
Штаб-квартира Еверетт
Холдингова компанія Fortived
fluke.com(англ.)
 Fluke Corporation у Вікісховищі

Компанія була заснована у 1948 році Джоном Флюком, який був другом і сусідом по кімнаті Девіда Паккарда, майбутнього співзасновника Hewlett-Packard, коли обидва працювали в General Electric в 1930-их роках.[1]

Історія

1940-і рр.

Компанія Fluke була заснована Джоном Флюком в 1948 році. В кінці 1940-х рр. виробництво тестового та вимірювального електрообладнання було відносно молодою галуззю, хоча еталонні стандарти вимірювань були розроблені ще на рубежі XIX і XX-го століть. Наприклад, високоточний омметр був розроблений на самому початку XX століття. Потім були створені точні вольтметри, амперметри та інше вимірювальне обладнання.

Саме в той період, коли Джон Флюк починав створювати свою компанію, промисловість вступала в абсолютно нову епоху. Перехід був обумовлений тим, що в 1947 році компанія Bell Laboratories представила широкому загалу транзистор. Це стало важливим моментом у розвитку електроніки, оскільки використання транзисторів відкрило для вчених і розробників можливість створювати тестові і вимірювальні прилади, здатні видавати результати з точністю до мільйонних часток одиниць вимірювань.

1950-60-і рр.

Протягом 1950-х і 1960-х років розробка, виробництво і подальше обслуговування електроприладів і електронного устаткування ставали неможливими без використання високоточного електровимірювального обладнання. Попит на проведення вимірювань, а також на необхідні для цього прилади, зростав у геометричній прогресії. Скориставшись зростанням ринку, компанія Fluke зуміла в цей період перетворити свій багатий інженерний досвід в стабільні продажі і зростання прибутку.

7 жовтня 1953 р. Джон Флюк перетворив свою компанію в корпорацію, яку зареєстрував у штаті Вашингтон і назвав «John Fluke Manufacturing Company, Inc».

Спостерігався значний попит на лічильники електроенергії та інші вимірювальні прилади Fluke протягом 1950-х і 1960-х років. У ті роки корпорація Fluke процвітала. Вона займалася проектуванням і виробництвом приладів, які призначалися для наукових досліджень, використовувалися в лабораторіях високотехнологічних компаній (таких, як Hewlett-Packard).

До слова, ще до створення своєї компанії Джон Флюк працював в General Electric разом з Девідом Паккардом (одним із засновників компанії Hewlett-Packard). Вони були сусідами по кімнаті, і залишилися друзями на все життя.

Завдяки якості обладнання компанія Fluke в 1950-ті 1960-ті роки заробила собі репутацію солідного виробника, що використовує в роботі провідні технології.

1970-і рр.

Компанія Fluke у 1970-их продовжувала отримувати великі прибутки від продажів свого обладнання, а також від проведення високотехнологічних експертиз. На початку 1970-х зростання ринку електрообладнання сповільнилося, але компанії вдалося зберегти прибутковість за рахунок впровадження нових продуктів і підтримки свого домінування в продажу декількох ключових категорій товарів. До кінця десятиліття загальний обсяг ринку контрольно-вимірювального обладнання виріс до 6 мільярдів доларів США. Частка компанії Fluke до кінця 1970-х років становила 150 млн доларів США на рік. Зростання продажів в галузі спостерігалось також і в 1980-х рр. (в період між 1975 і 1985 роками продажі росли в середньому майже на 20 відсотків на рік). Однак, ринок зазнавав змін. І хоч компанія Fluke отримувала вигоду від загальних тенденцій в галузі, все ж вона була змушена протистояти як внутрішнім, так і зовнішнім змінам.

1980-і рр.

Зовнішні зміни почалися в кінці 1970-х років і посилилися в 1980-і рр. У цей період почала змінюватися і клієнтська база компанії. Серед покупців обладнання Fluke ставало все менше розробників і співробітників з наукових лабораторій. У свою чергу, збільшувалося число представників нового покоління інженерів, задіяних безпосередньо на виробництві факсів, комп'ютеризованого обладнання і комп'ютерів. У той же час, компанія Fluke разом зі своїми американськими конкурентами зіткнулася з новою загрозою з боку іноземних компаній, які вступили в боротьбу за частку на світовому ринку, де традиційно домінували американські виробники. Крім того, оскільки все більше електронної продукції розроблялося і вироблялося за кордоном, компанії Fluke, щоб залишатися конкурентоспроможною, необхідно було розвивати і перерозподіляти канали збуту.

До середини 1980-х років Fluke вдалося збільшити обсяг продажів до понад 200 млн доларів США на рік. Компанія Fluke була одним з трьох провідних гравців на ринку. З іншого боку, кількість продукції, що випускалася, зросла до 150 найменувань, кожне з яких виготовлялося на окремій виробничій лінії.

Компанія увійшла в 1980-і рр. під керівництвом Джона Флюка, який почав вносити зміни у внутрішню структуру компанії. У 1982 році він призначив Джорджа Уінна (George Winn) президентом корпорації Fluke. Уінн почав працювати у Fluke в 1968 році і пройшов весь шлях по службовій драбині. Також в 1983 році, за рік до своєї смерті, засновник компанії Fluke призначив свого сина Джона Флюка Молодшого виконавчим директором. Було оголошено про початок роботи над одним з ключових приладів, а саме дешевим кишеньковим мультиметром.

Однак відставання від тенденцій ринку все одно спостерігалося: про це свідчило падіння котирувань акцій компанії в середині 1980-х рр. Важливо відзначити, що корпорація Fluke повільно вливалася в ринок комп'ютеризованого обладнання, яке швидко витісняло традиційні контрольно-вимірювальні прилади. До того ж до названих проблем, також спостерігався спад росту прибутковості корпорації. Хоча компанія Fluke як і раніше приносила прибуток, обсяг продажів тримався на рівні 225 млн доларів США в рік впродовж всієї середини і кінця 1980-х років.

1990-і рр.

У 1990 році обсяг продажів компанії склав близько 240 млн доларів США на рік, а чистий прибуток близько 12 мільйонів доларів. Незважаючи на профіцит, багато аналітиків ставили під сумнів життєздатність компанії, з огляду на її повільне реагування на нові потреби ринку. Звичайно, компанія мала успіхи, наприклад, в боротьбі з іноземними конкурентами на внутрішньому ринку, а також домоглася певних результатів в освоєнні зарубіжних ринків. Однак, деякі критики звинувачували Джона Флюка молодшого в тому, що замість того, щоб сконцентруватися на збереженні за компанією передових позицій в розробці нових технологій, він був занадто зайнятий сторонніми справами, зокрема, управлінням сімейними інвестиціями. Все це, а також зупинка зростання прибутку компанії призвели до того, що Флюк Молодший вирішив піти у відставку в 1991 році. Він і його брат Девід залишилися в раді директорів компанії, а сім'ї Флюк досі належить 28 відсотків акцій.

У той же період було прийнято рішення запросити стороннього фахівця для реформування компанії. Цим фахівцем став ветеран Hewlett-Packard Білл Пажибок Молодший (Bill Parzybok Jr.). За Уінном зберігалися функції президента, пов'язані з прийняттям тактичних рішень і повсякденною роботою компанії, Пажибок ж, в свою чергу, повинен був взяти на себе розробку стратегії розвитку компанії в довгостроковому періоді. Новий топ-менеджер почав роботу, ґрунтуючись на збалансованому поєднанні технічного мислення і підкутості в маркетингу. Технікою він почав захоплюватися ще в дитинстві, що привело його до Університету штату Колорадо, де він отримав технічну освіту. Після отримання ним також ще і ступеня в сфері бізнесу, Пажібок був запрошений в Hewlett-Packard, де пропрацював 16 років, займаючись розробкою і продажем контрольно-вимірювального обладнання. До кінця 1980-х рр. під його керівництвом знаходилося близько 10 000 чоловік, що працюють як в американських, так і в закордонних підрозділах компанії.

Коли в 1991 році керівництво Fluke звернулося до Білла Пажибока Молодшого з пропозицією очолити Fluke Inc., той спочатку навідріз відмовився, пояснюючи свою відмову невеликими масштабами Fluke в порівнянні з Hewlett-Packard. Однак, в результаті він все-таки прийняв пропозицію.

Очоливши компанію, Пажибок присвятив кілька місяців розробці та донесенні нової місії компанії до кожного співробітника: «Місія Fluke — бути лідером в галузі виробництва компактних професійних вимірювальних і контрольних приладів.» Ця місія відобразила намір нового президента переорієнтувати компанію на розробку нового покоління контрольно-вимірювального обладнання, яке повинно було бути компактніше, дешевше, технологічно більш просунуте і, відповідно, мало принести великий прибуток. Крім розробки нового вектора розвитку, новий директор також провів реструктуризацію і реорганізацію компанії, суть якої зводилася до скасування підрозділів, які виробляють продукцію, яка не відповідає новій місії компанії. Також в цей період було скорочено 150 працівників. У результаті цих перетворень до 1993 року і прибуток, і оборот компанії скоротилися, однак позиції компанії для конкуренції в довгостроковій перспективі посилилися.

Одним з ключових вирішенні Пажибока стало придбання підрозділу з виробництва контрольно-вимірювальних приладів голландського електронного гіганта Philips, з яким Fluke почав співпрацювати ще в 1987 році. Альянс з Philips давав компанії можливість розширити асортимент на американському ринку, а також використовувати канали збуту Philips для реалізації продукції в Європі. Однак Пажибок зважився покласти край цій співпраці і просто купити підрозділ Philips за 41,8 млн доларів США. У результаті цієї угоди штат компанії Fluke поповнився 900 співробітниками, а доходи компанії зросли приблизно на 125 мільйонів доларів США в рік.

Таким чином, реструктуризація компанії та переорієнтація на нову продукцію почали приносити свої плоди до середини 1990-х. Багато в чому це було пов'язано і з придбанням підрозділу Philips. Так, в 1994 році оборот компанії становив 362 500 000 доларів США, а чистий прибуток — 8,8 млн доларів. У 1995 році ці показники зросли до 389 800 000 доларів США і 14,9 млн доларів відповідно.

2000-і рр.

У 2000-і роки компанія Fluke стабільно розвивається, виводячи на ринок все нові прилади. На цей момент у понад 100 країнах працюють авторизовані дистриб'ютори Fluke. За останні п'ять років продукція Fluke була нагороджена понад 50 галузевими нагородами, включно з премією за найкращий вимірювальний прилад «Best in Test» журналу Test and Measurement World, вибір інженерів «Engineer's Choice» на думку журналу Control Engineering і товар року «Product of the Year», присуджену журналом Plant Engineering.

Fluke в Україні

Продукція компанії Fluke популярна на ринку України. На території України діють три офіційні дистриб'ютори продукції бренду Fluke: компанії Masteram[2], VD MAIS[3] та «Еталон-Прилад»[3].

Продукція

Струмовимірювальні кліщі Fluke 337

Прилади для вимірювання електричних величин

Прилади для систем опалення, вентиляції та кондиціонування

  • Вимірювачі тиску
  • Інфрачервоні термометри
  • Тестери якості повітря
  • Електронні термометри

Термометри

  • Інфрачервоні термометри
  • Калібратори температури
  • Багатофункціональні системи збору даних
  • Цифрові мультиметри з вимірюванням температури
  • Цифрові термометри

Калібратори технологічних процесів

  • Еталони і калібратори тиску
  • Еталони і калібратори потужності
  • Калібратори температури і вологості
  • Калібратори для метрології

Фото приладів Fluke

Джерела

Примітки

Література

  • Baker, M. Sharon, "Fluke Looks Past A Slow Year to A Promising Future," Puget Sound Business Journal, September 24, 1993, p. 5.
  • Fryer, Alex P., "Fluke Gains Momentum With New Testing Device," Puget Sound Business Journal, October 21, 1994, p. 18.
  • Heberlein, Greg, "New Duke of Fluke," Seattle Times, April 8, 1991, p. B1.
  • Jalonen, Wendy, "Analyst Wondering If John Fluke Is Gearing Up for an Acquisition," Puget Sound Business Journal, July 7, 1986, p. 6.
  • Lane, Polly, "New Products Boost Fluke: Despite Slow Economy, Orders Up 19 Percent," Seattle Times, September 29, 1993, p. D1.
  • Lim, Paul J., "Fluke is Rebounding," Seattle Times, March 13, 1995, p. C1.
  • Lim, Paul J., "New Devices Underscore Fluke's Success," Seattle Times, September 14, 1995, p. E1.
  • Saporito, Bill, "How to Revive a Fading Firm," Fortune, March 22, 1993, p. 80.
  • Sullivan, R. Lee, "School for Cheerleaders," Forbes, October 25, 1993, pp. 118-119.
  • Wilhelm, Steve, "Fluke Seeks New Markets to Bolster Profits," Puget Sound Business Journal, February 11, 1991, p. 1.
  • "Outsider Gives Fluke New Sense of Mission," Puget Sound Business Journal, April 17, 1992, p. 1.
  • "Parzybok: New Blood for Fluke's Invention Factory," Puget Sound Business Journal, December 25, 1992, p. 14.
  • Woodward, Liane M., "Fluke Elects New Vice President, Reorganizes Operations," PR Newswire, August 27, 1992.
  • Woodward, Liane M., "Fluke, Philips Intend to Merge Allied Test & Measurement Businesses," PR Newswire, August 26, 1992.

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.