Fluxbox

Fluxbox — простий і мінімалістичний менеджер вікон для X Window System. Fluxbox зроблений на базі Blackbox v.0.61.1 і схожий на нього - ті ж кольори, розташування вікон і повна сумісність тем і стилів. Має мінімальні вимоги до системних ресурсів і надає всі базові можливості для організації комфортної роботи. Fluxbox підтримує такі функції, як об'єднання декількох вікон у вигляді вкладок (табів), редагування меню, згортання застосунків на системну панель, віртуальні робочі столи, гнучкі засоби для угрупування вікон, налаштування зовнішнього вигляду, прив'язка гарячих клавіш. Код fluxbox написаний на мові C++ і розповсюджується під ліцензією MIT.

Fluxbox
Fluxbox
Тип stacking window managerd
Стабільний випуск 1.3.7 (8 лютого 2015 (2015-02-08)[1])
Репозиторій http://git.fluxbox.org/, https://sourceforge.net/projects/fluxbox/
Операційна система Linux
FreeBSD
OpenBSD
NetBSD
DragonFly BSD
Solaris
MINIX
Мова програмування C++[2]
Ліцензія MIT
Онлайн-документація fluxbox.org/help/man-fluxbox.php
Вебсайт fluxbox.org

 Fluxbox у Вікісховищі

Зовні Fluxbox являє собою чистий робочий стіл з панеллю інструментів, на якій містяться назва робочого столу, годинник і список запущених застосунків. За замовчуванням Fluxbox не має своїх іконок на робочому столі, але їх можна додати, використовуючи програму idesk.

Запуск програм здійснюється вибором відповідного пункту з випадаючого меню, що з'являється після клацання правою кнопкою миші в будь-якому місці робочого столу, або набором назви програми у випливаючій панелі вводу, що викликається або вищезгаданого випадаючого меню, або натисканням гарячих клавіш.

Завдяки своїй мінімалістичності, Fluxbox невимогливий до ресурсів і особливо підходить тим користувачам, яким доводиться застосовувати застарілу техніку, або тим, хто хоче отримати максимальну швидкодію комп'ютера при роботі в графічному середовищі Unix-подібних систем. Крім того, прихильники використання цієї оболонки вважають її надзвичайно ергономічною. В той же час новачків зазвичай відлякує «спартанський» зовнішній вигляд Fluxbox і відсутність розвинених графічних засобів конфігурування (подібних засобів, наявними в середовищах KDE та GNOME).

Виноски

  1. Fluxbox - Browse Files at. Sourceforge.net (2015-01-06). Retrieved on 2015-01-06.

Посилання

Дивись також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.