Gainax

GAINAX (яп. ガイナックス) — японська аніме-студія. Gainax вважається однією з найкращих анімаційних студій Японії.

GAINAX Company, Limited
株式会社ガイナックス
Тип аніме, кіностудія
Форма власності кабусікі-ґайся
Галузь аніме
Попередник(и) Daicon III and IV Opening Animationsd
Засновано 1984
Засновник(и) Анно Хідеакі, Садамото Йошіюкі, Hiroyuki Yamagad, Takami Akaid, Toshio Okadad, Yasuhiro Takedad і Shinji Higuchid
Штаб-квартира Японія
Продукція аніме
Співробітники 24 осіб
gainax.co.jp
 Gainax у Вікісховищі

Історія студії

Слово «gaina» на одному з діалектів японського означає «величезний». Отже, назва цієї студії перекладається як «Величезний Ікс».

Студія GAINAX була створена в грудні 1984 року групою аніматорів-отаку, зокрема Хіроюкі Ямаґою, теперішнім президентом фірми, і Анно Хідеакі для створення свого першого повнометражного фільму «Ouritsu Uchuugun — Honneamise no Tsubasa».

Їхні перші кроки описані в їхніх же власних OVA «Фільм про отаку 1982» (1991) і «Знову фільм про отаку 1985» (1991), де в пародійній формі розповідається не тільки про початок студії «GAINAX», але і про історію самого руху отаку.

У 1989 році Такамі Акай, один із засновників «GAINAX», випустив першу комп'ютерну гру студії, «Кібершкола», а в 1991 у продажу з'явився їх перший ігровий бестселер — «Princess Maker». У 1993 вийшло продовження «Princess Maker 2», зробивши тим самим всесвітньо відомим комп'ютерний підрозділ «GAINAX».

У 1992 році була відкрита «GAINAX-ВВС», і почалася активна участь компанії в різноманітних електронних мережних проектах. До цього часу «GAINAX» вже стала великою фірмою на ринку створення комп'ютерної графіки та дизайнів оформлення продукції. Також вона відома організацією численних заходів та фестивалів для отаку, у тому числі й для шанувальників їхньої продукції.

Після трирічної перерви на освоєння комп'ютерного ринку в 1995 році «GAINAX» повернувся на аніме-ринок з ТВ-серіалом «Neon Genesis Evangelion».

Gainax зробила собі ім'я створенням експериментального аніме, порушуючи або розширюючи канони традиційних жанрів. В ході здійснення своїх проектів, студія постійно стикалася з фінансовими та виробничими проблемами, ця тенденція спостерігалася фактично у всіх серйозних проектах, зокрема у згадуваному вище «Neon Genesis Evangelion», випущеному пізніше «Kareshi Kanojo no Jijo» і деяких інших проектах.

Роботи студії

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.