Galaga

Galaga (яп. ギ ャ ラ ガ) — відеогра, фіксований аркадний шутер, розроблена і видана Namco в Японії і Midway в Північній Америці в 1981 році. Ця гра є продовженням Galaxian, випущеної в 1979 році. Гравець керує космічним кораблем, який переміщується вздовж нижньої частини екрана. На початку кожного етапу зверху екрана опускаються противники, яких слід знищити, ухиляючись від їхніх пострілів.

Galaga
Розробник Namco
Видавець
Дистриб'ютор Microsoft Store, Steam, Humble Store і App Store
Жанр(и) Shoot 'em up
Платформа Аркадний автомат, Atari 7800, FM-7, MSX, NES, Nintendo 3DS, Palm OS, Sharp X1, Sord M5, Wii, Wii U, Windows Mobile, iOS, Xbox 360
Дата випуску 1981
Режим гри однокористувацька гра
Вік. обмеження

CERO: A (All ages)
ESRB: E (Everyone)

PEGI: 3+
Galaxiand
 Galaga у Вікісховищі

Galaga є однією з найуспішніших ігор Золотого Віку Аркадних Ігор. Аркадна версія була перенесена на багато інших платформ і мала кілька продовжень.

Ігровий процес

Метою гри є набрати якомога більше очок, знищивши комахоподібних ворогів. Гравець управляє винищувачем, який може рухатися вліво і вправо вздовж нижньої частини ігрового поля. Вороги збираються в групи поблизу верхньої частини екрана, а потім починають летіти в сторону гравця, стріляючи в нього і намагаючись протаранити. У більш пізніх стадіях деякі вороги йдуть на таран, вириваючись з основної групи. Гра закінчується, коли останній винищувач гравця знищений пострілом або тараном противника.

Galaga ввела ряд нових функцій в порівнянні з попередником, Galaxian. Серед них можливість здійснити більше одного пострілу за раз, підрахунок кількості пострілів/влучань в кінці гри, і бонусні рівні, в яких вороги стрімко нападають з неочікуваних місць.

Іншою особливістю геймплею Galaga є можливість ворогами захопити винищувач гравця. Бос, для знищення якого потрібно два влучання, періодично намагається захопити винищувач притягаючим променем. У разі успіху, викрадений винищувач приєднується до противника як супутник боса. Гравець все ще може стріляти під час захоплення до моменту, коли торкнеться викрадача. Викрадений може бути звільнений, якщо поцілити в нього. Тоді він стає поряд з винищувачем гравця і повторює його рухи та атаки.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.