Gasoducto Atacama

Gasoducto Atacama — один із газопроводів, що з'єднують Аргентину та Чилі, споруджений у північному секторі кордону цих країн.

Зростання видобутку на родовищах Аргентини у 1990-х призвело до спорудження цілого ряду трубопроводів, які мали експортувати газ до її західного сусіду. На північній ділянці реалізували одразу два проекти NorAndino та Gasoducto Atacama. Обидва вони в першу чергу були розраховані на ресурси Північно-західного басейну, розташованого у провінції Сальта, проте мали певні відмінності у маршрутах. Якщо NorAndino починався від траси газопроводу, що з'єднує родовища зі столицею країни («Північний трубопровід»), то Gasoducto Atacama бере початок на 100 км північніше безпосередньо у зоні родовищ.

Газопровід довжиною 941 км, діаметром 500 мм та максимальною потужністю до 3 млрд.м3 на рік[1] починається у Coronel Cornejo, після чого на шляху до тихоокеанського узбережжя перетинає тропічний ліс, найвищі гори Північної Америки Анди (траса проходить на висоті до 5000 метрів) та одне з найпосушливіших місць на планеті пустелю Атакама. Обидва газопроводи північного сектору проходять через андський перевал Paso de Jama, проте далі їх шляхи знов дещо розходяться.[2]

Одночасно з проектом Gasoducto Atacama розпочали спорудження його основного споживача — теплоелектростанції Nopel поблизу Mejillones потужністю 710 МВт, яка була запущена у 2000 році, на рік пізніше від введення в дію газопроводу.[3] Проте внаслідок стрімкого зростання власного споживання Аргентина у 2004 році майже припинила експортні поставки, внаслідок чого для забезпечення потреб північного регіону у Чилі були вимушені спорудити термінал для імпорту ЗПГ в Mejillones.

Примітки

  1. Pipelines. www.travelsur.net. Процитовано 28 грудня 2016.
  2. Atacama Natural Gas Pipeline. www.fluor.com. Процитовано 28 грудня 2016.
  3. Corporation, CMS Energy. CMS Energy Announces Atacama Pipeline-Power Project Receives Gas Concession Approval From Government of Chile. www.prnewswire.com. Архів оригіналу за 28 грудня 2016. Процитовано 28 грудня 2016.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.