Genesis I і Genesis II

Genesis I і Genesis II — два експериментальні надувні космічні кораблі, розроблені компанією Bigelow Aerospace. Створені для відпрацювання технології запуску такого типу космічних апаратів. Основна відмінна особливість таких модулів — змінні розміри. При виведенні на орбіту модуль знаходиться в складеному стані, а в космосі роздувається, значно збільшуючи свої розміри.

Genesis I

Для відпрацювання технології компанія Bigelow Aerospace 12 липня 2006 запустила перший модуль Genesis I на орбіту висотою 500 км. Запуск був проведений за допомогою ракети-носія Дніпро з позиційного району «Домбаровський» (Оренбурзька область). Маса модуля — 1400 кг, довжина — приблизно 4 метри, діаметр — 1,9 метрів. Після виведення на орбіту діаметр модуля повинен був збільшитися вдвічі. Пізніше в цей же день в компанії підтвердили, що запуск пройшов без зауважень і після виходу на орбіту модуль успішно надувся.

Genesis II

28 червня 2007 ракета-носій Дніпро вивела на орбіту модуль — Genesis II. 29 червня 2007 був проведений перший контакт з модулем з центру управління польотами в Лас-Вегасі. Новий модуль ідентичний за розміром модулю Genesis I. Різниця полягає в оснащенні — модуль Genesis II містить додаткові датчики і авіоніку. Крім того, на модулі встановлені 22 відеокамери. Усередині модуля знаходяться різні предмети, послані в космос за програмою «Fly your stuff», згідно з якою кожна людина могла помістити на борт модуля невеликий предмет за 295 доларів США. Також на борту модуля знаходиться автомат для гри в Бінго.

Продовження випробувань

У 2014 планувалося запустити житловий модуль Sundancer2012 лінія Sundancer була скасована на користь BA 330), який заплановано запустити в 2020 році. Згадані модулі повинні дати початок існуванню Комерційної космічної станції Бігелоу. Фактично запуск стане можливий тільки після введення в експлуатацію пілотованих кораблів Dragon і (або) CST-100.

Компанія Bigelow Aerospace оголошувала приз у 50 мільйонів доларів тому, хто зможе надати надійний транспортний засіб, який:

  • Здатен до 10 січня 2010 зробити два польоти з екіпажем 5 чоловік.
  • Повинен здійснити як мінімум два витка протягом польоту.
  • Здатний до стикування до станції Bigelow і перебувати в зістикованому стані не менше 6 місяців.
  • Може здійснити 2 польоти протягом 60 календарних днів.
  • Складатися не більше, ніж на 20% з одноразових компонентів.
  • Учасник конкурсу повинен бути громадянином США, або фірма повинна бути зареєстрована в США.
  • До участі не допускаються кораблі, розроблені із залученням коштів уряду США, проте допускається використання державних майданчиків для запуску.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.