II Великий збір ОУН (б)

Другий великий збір ОУНР (Степана Бандери) відбувся у 1—4 квітня 1941 року в Кракові після розколу ОУН в лютому 1940 року.

Організаційні питання

На цьому Зборі був обраний провідник Організації. Ним став Степан Бандера, а його заступником Ярослав Стецько.

Членами проводу стали:

Постанови

Головною метою Збору було утвердження ідей українського націоналізму та постанов, що стосувалися політичного, військового, економічного та соціального життя українців.

Зазначалося, що Українська суверенна соборна держава є основою розвитку нації і належить українському народу:

…Власником усієї землі й вод, підземних і надземних багатств, промислу й шляхів комунікації є сам український народ і його держава… Українська земля — українським селянам, фабрики й заводи — українським робітникам, український хліб українському народові.

Члени ОУН виступали за організацію господарського і соціального життя на основах рівності усіх українців у правах і обов'язках супроти нації і держави.

Велика увага була приділена програмам надання безкоштовної медичної допомоги, підтримки малозабезпечених родин, сиріт, інвалідів і людей старшого віку, які не можуть самостійно забезпечити свої мінімальні життєві потреби.

У постанові № 1, пункт № 6 було записано право на свободу сумління і релігійних культів, що не суперечать моральній силі нації та інтересам Української держави.

У військових і політичних постановах Другого великого збору ОУН йшла мова про обов'язок її членів боротися за незалежність Української держави, нації, силовий захист української нації, мови, культури і традицій від більшовицьких, фашистських та інших загарбників. Також члени ОУН зобов'язувалися повністю виконувати заповіт Тараса Шевченка і допомагати всім народам, які опинилися під московським ярмом, вести антимосковську пропаганду.

Багато пунктів цих постанов стосувалися виховання, загартування, ідеологічних поглядів культури й моральних цінностей самих членів ОУН.

На виконання постанови II Великого збору ОУН (б) у Кракові у травні 1941 р. були прийняті Інструкції Революційного Проводу ОУН (С. Бандери) для організаційного активу в Україні на період війни «Боротьба й діяльність ОУН під час війни». Зокрема була прийнята Інструкція Служби Безпеки (надалі також – «Інструкція»), яка визначала процедуру та порядок утворення Української народної міліції на основах самоохорони як тимчасового органу державної безпеки[1].

Див. також

Примітки

Література

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.