IMS Global Learning Consortium

IMS Global Learning Consortium або IMS Global чи IMS GLC (IMS — Instructional Management System) — міжнародна некомерційна організація, основним завданням якої є забезпечення розширення використання сучасних навчальних технологій в освітній сфері.

Всесвітній освітній консорціум IMS
IMS GLC
Тип міжнародна організація
неприбуткова організація
Засновано 1995
Штаб-квартира  США, Лейк Мері (Флорида) США
Членство провідні члени 99, приєднані 60, учасники альянсу 40[1]
Офіційні мови англійська

Історія

IMS консорціум розпочав своє існування в 1995 як проект в рамках Національної ініціативи інфраструктури навчання EDUCAUSE. Попри те, що IMS спочатку був орієнтований на вищу освіту, його стандарти, а також постійні проекти відповідають вимогам широкого спектра освітніх напрямків, включаючи курси шкіл K-12, корпоративні та урядові тренінги.

Структура

IMS підтримується понад 190 організаціями — міжнародними лідерами в області освітніх і навчальних технологій, включаючи провідних постачальників продукції на основі навчальних технологій, провідні інститути у сфері навчання та освіти, а також провідні урядові та професійні консорціуми. Процентне співвідношення членів таке: 58% — корпорації-лідери, 24% — провідні освітні установи, 18% — консорціуми і/або урядові організації. На даний момент штаб-квартири 47% організацій-членів розташовані за межами США.

Основні напрямки діяльності

Основними напрямками діяльності консорціуму IMS GLC (Instructional Management System Global Learning Consortium) є:

  • визначення технічних специфікацій для організації взаємодії додатків і сервісів, що беруть участь в процесі дистанційного навчання — консорціум IMS налічує близько десятка робочих груп, які займаються розробкою специфікацій за певними вужчими напрямками;
  • підтримка впровадження специфікацій IMS в процес створення програмних продуктів і сервісів у світовому масштабі — в процесі створення специфікацій беруть участь представники багатьох компаній, що займаються розробкою програмного забезпечення для підтримки процесу розподіленого навчання.

Основні стандарти

Основним завданням IMS є розробка стандартів у сфері дистанційного навчання, найвідомішими з яких є[2]:

  • IMS Common Cartridge Specification (CC) — містить вимоги до структури та організації зберігання навчальної інформації[3].
  • IMS Learning Tools Interoperability (LTI) — стосується питань стандартизації взаємодії навчального інструментарію з навчальним контентом[4].
  • IMS Learning Information Services (LIS) — визначає як системи управління обмінюються інформацією, що описує користувачів, групи, привілеї, курси та результати в контексті навчання[5].
  • IMS Question & test Interoperability Specification (QTI) — містить вимоги до XML-даних, що використовуються для організації обміну навчальними матеріалами, що призначені для тестування знань і оцінювання результатів тестування[6].
  • IMS Content Packaging Specification — містить вимоги до структури даних, яка може бути використана для обміну даними між системами, імпорту та експорту матеріалу, агрегатування та розділення на модулі навчального контенту[7]. Дана специфікація також використовується у стандарті ADL SCORM.
  • IMS Learning Resource Meta-data Specification — формалізація метаданих ресурсів, що використовуються у процесі навчання.[8]. Дана специфікація відповідає специфікації Learning Object Meta-data (LOM) Scheme, створеній організацією IEEE (Institute of Electrical and Electronics Engineers) у комітеті Learning Technology Standards Committee's (LTSC) LOM Working Group, а також використовується у стандарті ADL SCORM.

Платформи, що сертифіковані IMS GLC

Станом на 2013 рік, сертифікат від IMS GLC отримали платформи електронного навчання наступних розробників[9]:

  • «Agilix» (продукти: BrainHoney 2012.1, Agilix Learning Services 2012.1);
  • «ATutor Spaces» (продукти: ATutor v2.1, AContent v1.3);
  • «Blackboard» (продукти: Blackboard Learn 9.1 SP10, Blackboard Collaborate LTI v1.1.0);
  • «Cisco Systems» (продукт: Virtuoso Delivery System v.XRayFish);
  • «Desire2Learn» (продукт: Learning Environment v10.1);
  • «Moodle» (продукт: Moodle 2.0);
  • «Sakai» (продукти: Sakai 3 — Version.4, Sakai Lesson Builder v1.5);

та інші.

Члени консорціуму

Серед членів консорціуму IMS такі відомі заклади та корпорації[10]:

та ін.

Примітки

Джерела

  • Rob Koper (Open University of the Netherlands), Bill Olivier (JISC CETIS), Thor Anderson (IMS). IMS Learning Design Best Practice and Implementation

Guide. 20 January 2003. Final Specification.

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.