Microsoft

Microsoft Corporation (укр. Майкрософт Корпорейшн, Корпорація Майкрософт) багатонаціональна з американським корінням корпорація комп'ютерних технологій зі 124 тис. працівників у 102 країнах (2017 р.), є найбільшою у світі компанією-виробником програмного забезпечення. Головний офіс розташований у корпоративному кампусі в Редмонді (Вашингтон, США).

Штаб-квартира Майкрософт у Аргентині
Microsoft
англ. Microsoft Corporation
Тип компанія-розробнк ПЗd
бізнес
технологічна компанія і публічна компанія
Форма власності Washington corporationd[1] і публічна компанія
Галузь technology industryd і індустрія програмного забезпечення
Засновано 26 листопада 1976[2]
Засновник(и) Білл Гейтс і Пол Аллен
Штаб-квартира Редмонд і Вашингтон
Продукція Microsoft Windows
Microsoft Office
Microsoft Servers
Skype
Windows Azure
Microsoft Dynamics
Microsoft Visual Studio
Xbox
Microsoft Surface
Microsoft Mobile
Bing
апаратне забезпечення
Xbox
Виторг 168 088 000 000 $ (2021)[3]
Операційний прибуток (EBIT) 69 916 000 000 $ (2021)[4]
Чистий прибуток 61 271 000 000 $ (2021)[4]
Активи 333 779 000 000 $ (2021)[4]
Власник(и) The Vanguard Group[5], BlackRock[5] і Білл Гейтс[5]
Співробітники 181 000 осіб (30 червня 2021)[4]
Дочірні компанії
 • Microsoft Studios, Avanaded, Microsoft Algeriad, Microsoft India R & Dd, Lionhead Studios, Microsoft Mobile, Microsoft Production Studiosd, Rare Ltd.d, Ensemble Studios, Microsoft Store, ProClarityd, Danger, Inc.d, Perceptive Pixeld, GreenButtond, Microsoft Research Asiad, Sysinternalsd, Massive Incorporatedd, Jellyfish.comd, Powersetd, Tellme Networksd, Visio Corporationd, aQuantived, Turn 10 Studiosd, Fast Search & Transferd, Digital Anvil, Razorfishd, DATAllegrod, Microsoft Kidsd, Microsoft Egyptd, Microsoft (Israel), Microsoft (United Kingdom), Microsoft (Netherlands), Microsoft (cz)d, Майкрософт Україна, LinkedIn, Microsoft (France), Havok, Microsoft Ireland Researchd, Microsoft Global Financed, Microsoft Ireland Operationsd, Microsoft Onlined, Microsoft Operationsd, Microsoft Regional Salesd, LinkedIn Irelandd, Microsoft Saudid, Skype Technologiesd, Microsoft Japand, Softomotived[6], DreamWorks Interactived, ZeniMax Media, Microsoft Switzerlandd, Microsoft Canadad і GitHub
 • Член Alliance for Open Mediad, Linux Foundation[7][8], W3C[9], Wi-Fi Alliance[10], SD Associationd[11], OpenID Foundationd[12], Rust Foundationd[13], Bytecode Allianced, FairSearchd, Camera & Imaging Products Associationd[14] і Bluetooth Special Interest Groupd
  microsoft.com(англ.)
  Нагороди

  BigBrotherAwardsd (2002)

   Microsoft у Вікісховищі

  Найпопулярнішими продуктами корпорації є операційні системи Microsoft Windows та офісний пакет Microsoft Office. Майкрософт володіє значними компаніями в інших частинах ринку, як от кабельна телевізійна мережа MSNBC, інтернет-портал MSN і мультимедійна енциклопедія Майкрософт «Encarta». Компанія також продає апаратне забезпечення, наприклад, комп'ютерні миші Майкрософт, а також такі розважальні продукти, як Xbox, Xbox 360, Xbox One, Xbox One X та MSN TV.

  Ім'я «Майкрософт» означає програми для мікрокомп'ютерів, що зараз часто зменшують до двох літер МС (або англ. MS).

  Компанію заснували в місті Альбукерке, Нью-Мексико 4 квітня 1975 Білл Гейтс та Пол Аллен, щоб розвинути і продавати програмну мову BASIC для Altair 8800. Після буму ринку персональних комп'ютерів «АйБіЕм» (IBM PC) в середині 80-х років Майкрософт, завдяки своєму контракту з IBM по випуску операційної системи MS-DOS, стала одним із лідерів ринку програмного забезпечення. Після цього компанія випустила акції на ринок, що зробило деяких працівників компанії мільйонерами. Ціна акцій підвищувалася постійно до початку 2000-х років. Microsoft Windows, яка спочатку була додатком до MS-DOS, стала найпоширенішою операційною системою у світі. Компанія продовжує експансію на телевізійний і розважальний ринки. Також Майкрософт традиційно підтримує новинні групи Usenet і World Wide Web та нагороджує статусом Microsoft MVP визначних спеціалістів, що зробили значний внесок у розвиток технологій Майкрософт.

  Майкрософт запровадила для своїх працівників Розробниково-центричну ділову культуру. Прикладом цього є принцип їсти їжу власної собаки, що застосовується в тестуванні нових продуктів компанії серед власних працівників. Також компанія підтримує Мережу розробників Майкрософт (MSDN), щоб долучати до спільноти розробників поза компанією. Майкрософт неодноразово звинували у монополізації: так, Міністерство юстиції США судило Майкрософт за значні зловживання і додавання програм.

  Гаслом «обійми, продовж і загаси» часто описують стратегію Майкрософт на входження продукту на ринок з широким використанням різних стандартів, продовження їх використання з власними поліпшеннями, і потім використовуючи різниці відкидання конкурентів. Окрім того, Майкрософт критикують за мережеву небезпечність програм. Компанія виграла декілька нагород, серед яких «Найбільш інноваційна компанія США» від журналу Fortune 1993 року. Входить до списку компаній Fortune 500.

  Антимонопольні санкції

  Останнім часом компанія стала відповідачем у позовах антимонопольної комісії ЄС і конкурентів. У результаті компанія випустила такий продукт, як Windows N без Windows Media Player, який вважається безкоштовним доповненням до дистрибутиву Windows.

  Історія

  Microsoft Inc. Історія логотипів
  ЛоготипРік

  Microsoft подала заявку USPTO на реєстрацію логотипа 26.08.1982 i використовувала його до 1987 року.[15]
  Логотип для Microsoft, був розроблений Скоттом Бейкером і використовувався з 1987 по 2012 рік із лозунгом 19942002 «Куди ви хочете піти сьогодні?».[16][17]
  Microsoft використовувала логотип в 20062011 роках, з лозунгом «Ваш потенціал. Наша пристрасть.»
  Логотип Microsoft використовувався з лозунгом «Будь що буде далі.» 2011—2012.
  Був представлений 23.08.2012 року і символізує «Світ цифрових технологій», Microsoft «диверсифікувала портфель продуктів.» 2012 — поточний час.[18]

  1975 рік — заснування Майкрософт. Фактично фірма розпочала існування з того, що якось Гейтс і Аллен прочитали в журналі Popular Elerctonics про настільний комп'ютер Altair 8800, створений на основі процесора Intel 8080. Машина комплектувалася 4 кілобайтами пам'яті, а її виробник компанія MITS бажала придбати мову програмування, що дозволило б фахівцям працювати на Altair.

  Пол і Білл негайно зв'язалися в MITS і повідомили, що в цей час мають відмінну версію мови Бейсік, якої у них ще не було. Однак, крім хитрощів, вони мали в розпорядженні три тижні, після яких повинна була відбутися зустріч із представниками MITS. За відведений час був складений інтерпретатор — хлопці зробили перший крок до багатомільйонних статків.

  Спочатку справи у фірми йшли не дуже добре. Гейтс і Аллен та їхні соратники працювали цілодобово, але не мали в розпорядженні сил і засобів для створення такого геніального продукту. Можливостей (а може бути, і таланту) у той час вистачало лише на всілякі дрібниці: як приклад, були внесені удосконалення в Бейсік. Компанія не могла дозволити собі найняття менеджера зі збуту продукції; цим займалася мати Білла, пропонуючи програми Microsoft таким величезним корпораціям, як IBM і AT&T 1977.

  11 квітня 1978 Microsoft починає продаж своєї другої мови програмування FORTRAN. Початок продажів третьої мови програмування COBOL-80 для мікропроцесорних систем 8080, Z-80 і 8085.

  BASIC 8080 першим із програмних продуктів отримав премію ICP у мільйон доларів. Ця нагорода, вручена Полу, стає першою нагородою Microsoft. Microsoft представляє BASIC для комп'ютерних систем на мікропроцесорі 8086. Це перша резидентна мова високого рівня, що з'явилася для 16-бітних машин. З цього моменту починається значне поширення даного процесора.

  25 червня 1975 Microsoft стає приватною корпорацією, керівництво якої беруть на себе Білл Гейтс, голова правління, і Пол Аллен, виконавчий віце-президент. 2 серпня IBM представляє свій ПК, у якому використовується 16-бітна операційна система Microsoft MS-DOS 1.0, а також BASIC, COBOL, Pascal й інші програмні продукти Microsoft Inc.

  1 квітня 1982 відкрито перше представництво по збуту і маркетингу в Європі, а також перше іноземне відділення компанії — у Великій Британії.

  Вже у 1987 році міжнародні продажі досягають 48 % від усіх продажів програмного забезпечення Microsoft.

  13 березня 1990 р. корпорація повідомляє про нарахування 100 % дивідендів по акціях.

  2 квітня 1990 р. з'являється російська версія MS-DOS — першого програмного продукту, локалізованого для радянського ринку. Число іншомовних версій MS-DOS досягло 13. У 1990 році Microsoft представила пакет Microsoft Office, який поєднував окремі додатки, такі як Microsoft Word та Microsoft Excel[19].

  У липні 1990 року на святкуванні 15-річчя компанії оголошено про річний доход у 1 мільярд 18 мільйонів доларів. Microsoft стає компанією — лідером постачання програмного забезпечення, обсяг продажів якої перевищив 1 мільярд доларів у рік. Число працівників Microsoft на той час становило 5975 осіб.

  Слідуючи «Пам'ятці про припливну хвилю Інтернет» Білла Гейтса від 26 травня 1995 року Microsoft почала переглядати свої пропозиції та розширювати свою продуктову лінійку в напрямку комп'ютерних мереж та Інтернету[20]. Компанія випустила Windows 95 24 серпня 1995 року, в якій було представлено багатозадачність, абсолютно новий користувальницький інтерфейс з новою кнопкою запуску та 32-бітова сумісність[21],[22].

  13 січня 2000 року Білл Гейтс передав посаду генерального директора Стіву Баллмеру, старому товаришеві Гейтса з коледжу та співробітнику компанії з 1980 року, створивши для себе нову посаду головного архітектора з програмного забезпечення[19]. 25 жовтня 2001 р. Microsoft випустила Windows XP[23]. Пізніше того ж року компанія випустила Xbox, вийшовши на ринок консолей відеоігор, де домінували Sony та Nintendo[24]. У листопаді 2005 року було випущено другу відеоігрову консоль компанії Xbox 360[25].

  Гейтс звільнився з посади головного архітектора з програмного забезпечення 27 червня 2008 року. Рішення було оголошено в червні 2006 року, при чому він залишився на всіх інших позиціях, в тому числі й радника компанії по ключових проєктах[26],[27]. Вступом компанії на ринок хмарних обчислень для Windows був запуск платформи Azure Services 27 жовтня 2008 року[28]. Випущена в січні 2007 року наступна версія Windows Vista орієнтована на функціях, безпеці та на оновленому інтерфейсі користувача, який отримав назву Aero[29]. Microsoft Office 2007, випущений у той же час, демонстрував користувацький інтерфейс Aero, що істотно відрізнявся від попередників. Продаж цих двох продуктів дозволив отримати рекордні доходи 2007 року[30]. Поки індустрія смартфонів процвітала у 2007 році, Microsoft намагалася не відставати від своїх конкурентів Apple і Google у наданні сучасної операційної системи смартфонів. Як результат, у 2010 році Microsoft оновила стареньку флагманську мобільну операційну систему Windows Mobile, замінивши її новою ОС Windows Phone[31].

  Після випуску Windows Phone Microsoft впродовж 2011 та 2012 років здійснила поступовий ребрендинг асортименту своєї продукції, логотипів, послуг та вебсайту корпорації, прийнявши принципи та концепції мови дизайну Metro (мова дизайну інтерфейсу, що використовувалась в ОС Windows Phone)[32]. Kinect, вбудований пристрій датчиків руху, виготовлений Microsoft і розроблений як контролер відеоігор, вперше представлений у листопаді 2010 року, був оновлений для випуску 2013 року консолі відеоігор Xbox One[33].

  4 лютого 2014 року Стів Баллмер відійшов від посади генерального директора Microsoft і його змінив Сатья Наделла, який раніше очолював відділ Microsoft Cloud and Enterprise[34]. Того ж дня Джон В. Томпсон взяв на себе роль голови правління, замість Білла Гейтса, який продовжував працювати радником з технологій.

  16 січня 2018 року компанія Microsoft закриває безкоштовні оновлення для Windows 8.1 з переходом до Windows 10. Відтепер Windows 8.1 не отримуватиме жодних значущих поліпшень і виправлень помилок — лише заплатки проти вразливостей, які будуть виходити ще п'ять років, до 2023 року[35].

  Ринкова капіталізація Microsoft на початку 2021 року складала 1,7 трильйона доларів, у грудні 2021 року — 2,5 трильйона доларів. Експерти прогнозують, що Microsoft зможе випередити Apple і стати першою компанією з ринковою капіталізацією у понад 3 трильйони доларів вже у першій половині 2022 року.[36]

  Реорганізація компанії

  Відставка Майерсон дала старт серйозній реорганізації Microsoft. Корпорація створила дві нові команди інженерів. Одна з них сфокусувалася на дослідженнях того, як споживачі застосовують технології, а інша — на розробці хмарних сервісів і технологій штучного інтелекту для бізнесу.

  Ці команди очолили два інших віце-президенти Microsoft. Раджеш Джа відповідатиме за поліпшення користувацького досвіду, а Скотт Гатрі — за розробку інноваційного програмного забезпечення для корпоративних клієнтів[37]

  Аналітики відзначають, що зміни в керівництві і структурі Microsoft є спробою встигнути за змінами на ринку комп'ютерів, який все більше відходить від традиційних ПК. Крім того, реорганізація може призвести до скорочення витрат[38].

  Сфера діяльності компанії

  Програма Microsoft Imagine Academy є міжнародною програмою підготовки ІТ-фахівців в загальноосвітніх, вищих і профільних навчальних закладах, яка надає доступ до передових ІТ-курсів і сертифікації. Програма Microsoft Imagine Academy надає комплексне рішення для отримання ІТ-знань для студентів і викладачів[39].

  Одним з провідних сфер діяльності компанії є хмарний сервіс, в рамках якого були створені сервіси Office 365, Dynamic 365 і Azure[40].

  Компанії Microsoft і Disney створюють контент за допомогою хмарних сервісів, Два гіганта підписали договір про співпрацю на п'ять років. Головна мета — поліпшити методи створення контенту. Робочою площадкою для компаній став StudioLAB студії Walt Disney. Всі робочі процеси будуть відбуватися на хмарній платформі Azure[41].

  Сьогодні Microsoft зосереджена на наданні своїм клієнтам допомоги в проведенні цифрової трансформації. Для цього застосовують такі інструменти, як «хмара» і штучний інтелект[42].

  Компанія Peloton і Microsoft розробили цифрову платформу для аналізу даних про нафтові свердловини і видобуток.[43]

  У січні 2022 році Microsoft відзначили, що налаштовані прискорити зростання ігрового бізнесу на мобільних пристроях, ПК, консолях, а також надавати основу для ігор в метавсесвіту. Також Microsoft оголосили про купівлю одного з найбільших виробників відеоігор Activision Blizzardза 68,7 млрд - це рекорд в ігровій індустрії.[44][45][46][47]

  Цифрова трансформація

  Останні десять років Microsoft як світовий лідер в IT пройшов свій власний шлях цифрової трансформації.

  Компанія поставила надійність і захищеність власних платформ, що використовуються для надання хмарних послуг своїм замовникам, в число головних завдань.

  Успіх цифрової трансформації лежить в площині тісної партнерської взаємодії з командою замовника, побудованій на довірі й глибокому розумінні бізнес-пріоритетів[48].

  Для більшості компаній цифрова трансформація — привід для оптимістичних прогнозів. Проведене дослідження Microsoft показало, що більшість керівників компаній впевнені в тому, що нові технології лише покращують їх роботу (83 % від усіх респондентів). І лише 7 % розглядають інновації в якості загрози стабільності бізнесу. Найбільш оптимістичним налаштованим виявився фінансовий сектор, який вже спостерігає позитивний ріст від використання ІТ[49].

  Бізнес-культура

  Microsoft часто характеризують тим, що її бізнес-культура побудована навколо робітників. Величезна кількість грошей і часу щороку витрачається на рекрутинг молодих розробників ПЗ, навчених в університетах, і їх склад в компанії.

  Прагнучи привернути увагу та залучити кращих, Microsoft починає з роботи з учнями старших класів школи. Зокрема, щоб залучити більше жінок в галузь, компанія регулярно проводить дні DigiGirlz і літні табори для старшокласників.

  Щоб відібрати потрібних людей і дати їм можливість краще пізнати майбутнього роботодавця в Microsoft використовують ряд спеціальних прийомів. Так, кандидати, потрапляючи в головний офіс компанії, опиняються в спеціальній зоні, яка називається «Відчуй Microsoft» (англ. Experience Microsoft). У цій зоні можна познайомитися з технологічними новинками Microsoft і демонструються ролики, в яких співробітники розповідають про свій досвід. У фоє спеціально для кандидатів встановлені ігрові приставки Xbox і планшети Microsoft Surface зі спеціальними програмами.

  Також ключові рішення на всіх рівнях приймають розробники або колишні розробники.

  2013 року Microsoft посіла 75-те місце в рейтингу 100 кращих роботодавців США.

  Плинність кадрів в компанії складає 8 %. Кількість резюме на вакансію — 1 млн 300 тис. У Microsoft існує практика надання повністю сплаченої довгостроковї відпустки (саббатікал). Надається 100 % медична страховка. Оплачується карта в спортклуб. Є можливість працювати віддалено.

  GLEAM

  Компанія Microsoft активно підтримує гомосексуальних, бісексуальних та трансгендерних людей, 15 років існує відповідна внутрішньокорпоративна профспілка GLEAM (Gay, Lesbian, Bisexual and Transgender Employees at Microsoft), до складу якої входить понад 700 членів.

  Благодійність

  У США Microsoft фінансує кілька національних політичних інститутів, зокрема American Enterprise Institute, Cato Institute, Центр стратегічних і міжнародних досліджень і фонд «Спадщина». У різних країнах світу, в тому числі в Україні, діє програма Microsoft Software Donation, спрямована, за даними офіційного сайту компанії, на безкоштовне надання програмного забезпечення неурядовим організаціям (так званим некомерційним організаціям або NGO).

  Microsoft з 2006 року є платиновим спонсором гей-параду в Сієтлі.

  Критика

  Корпорація стежить за реальними і потенційними конкурентами (насамперед за поширенням систем Linux), намагаючись зберегти свою монополію, застосовуючи при цьому різні методи тиску.

  Microsoft критикують за непрозору розробку більшості продуктів, що було причиною декількох судових розглядів. Здобув популярність судовий позов Google проти Microsoft, метою якого було отримання Google відомостей про систему пошуку Windows Vista і інших даних, необхідних для розробки Google Desktop для Windows Vista, однією з функцій якого є індексація і пошук файлів.

  Internet Explorer з'явився пізніше, ніж аналогічні продукти деяких конкурентів (наприклад, Netscape Navigator). Проте, Microsoft активно витісняла сторонні браузери, вставляючи в свій Internet Explorer закриті технології, які не підтримуються більш ніде, такі як ActiveX, специфічні функції JavaScript та інші. Крім того, Internet Explorer до версії 7.0 мав недокументовані особливості реалізації, які приводили до необхідності неінтуітівної підгонки верстальниками коду розмітки сторінок під IE. Це призвело до того, що творці сайтів змушені були забезпечувати коректну роботу своїх сайтів в IE навіть на шкоду коректності роботи в інших браузерах. Існували й, можливо, існують досі сайти, що працюють виключно в Internet Explorer. Сайти, які розробляли виключно за стандартами W3C, можуть відображатися некоректно в версії IE8.

  Неодноразово звинувачувалась у монополізації ринку операційних систем та некоректному поводженні із конкурентами.

  Вироби

  Виробляє широкий набір програмних і апаратних продуктів. Найпопулярніші операційна система Microsoft Windows, веббраузер Internet Explorer, пакет офісних програм Microsoft Office, інструментарій розробника Visual Studio. У березні 2021 року Microsoft представила платформу для взаємодії людей в доповненій або віртуальній реальності Mesh. У листопаді компанія оголосила про створення власного метавсесвіту на основі Mesh.[50][51][52][53][54]

  Показники діяльності

  Рік Дохід, млрд дол. США[55] Чистий дохід, млрд дол. США[55] Активи, млрд дол. США[55] Кількість працівників[55]
  2005 39,788 12,254 70,815 61 000
  2006 44,282 12,599 69,597 71 000
  2007 51,122 14,065 63,171 79 000
  2008 60,420 17,681 72,793 91 000
  2009 58,437 14,569 77,888 93 000
  2010 62,484 18,760 86,113 89 000
  2011 69,943 23,150 108,704 90 000
  2012 73,723 16,978 121,271 94 000
  2013 77,849 21,863 142,431 99 000
  2014 86,833 22,074 172,384 128 000
  2015 93,580 12,193 174,472 118 000
  2016 91,154 20,539 193,468 114 000
  2017 96,571 25,489 250,312 124 000
  2018 110,360 16,571 258,848 131 000
  2019 125,843 39,240 286,556 144 106
  2020 143,015 44,281 301,311 163 000

  Станом на жовтень 2021 року компанія Microsoft стала найбагатшою публічною компанією у світі. Її вартість оцінюють у приблизно 2,5 трильйона доларів.[56]

  Майкрософт в Україні

  З 2003 року в Україні діє компанія ТОВ «Майкрософт Україна»[57], до завдань якої входить розвиток ринку програмного забезпечення та просування продуктів Microsoft, підтримка партнерів та замовників, а також локалізація новітніх технологій корпорації та реалізація соціальних проектів на території України.

  З лютого 2019 року представництво «Microsoft» в Україні очолив новий генеральний директор Ян Пітер де Йонг. Ян Пітер відповідає за стратегічне зростання, трансформацію українських клієнтів та партнерів, а також посилений фокус на цифровізацію країни[58].

  2009 року Україна стала учасницею Програми урядової безпеки Microsoft (Government Security Program). В рамках програми компетентні органи отримують доступ до коду операційної системи Microsoft, а також до технічної документації та консультацій фахівців.

  У березні 2012 року ряд продуктів Microsoft отримали сертифікати Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, що підтверджує їхню відповідність вимогам технічного захисту інформації в державі.

  Під час хакерської атаки на сайти держустанов України в 2022 році MSTIC (Центр аналізу загроз корпорації Microsoft) виявив докази деструктивної операції шкідливого ПЗ, націленої на кілька організацій в Україні. Це шкідливе ПЗ вперше з'явилося на комп'ютерах-жертвах в Україні 13 січня 2022 року. [59][60][61]

  Примітки

  1. Microsoft MICROSOFT CORPORATION FORM 10-K For the Fiscal Year Ended June 30, 2020
  2. https://channel9.msdn.com/Series/History/The-History-of-Microsoft-1976
  3. Form 10-K
  4. Microsoft Annual Report 2021
  5. Proxy Statement
  6. https://www.geekwire.com/2020/microsoft-acquires-rpa-platform-softomotive-will-add-desktop-automation-tech-power-automate/
  7. https://www.linuxfoundation.org/membership/members/
  8. https://www.linuxfoundation.org/press-release/2016/11/microsoft-fortifies-commitment-to-open-source-becomes-linux-foundation-platinum-member/
  9. https://www.w3.org/Consortium/Member/List
  10. https://www.wi-fi.org/membership/member-companies
  11. https://www.sdcard.org/about_sda/member_companies/index.html
  12. https://openid.net/foundation/sponsoring-members/
  13. https://foundation.rust-lang.org/members/
  14. https://www.cipa.jp/e/guide/member-list.html
  15. Serial Number: 7338210. Trademark Applications and Registrations Retrieval. USPTO. Архів оригіналу за 15 жовтня 2012. Процитовано 13 серпня 2010.
  16. The Rise and Rise of the Redmond Empire. Wired. December 1998. Процитовано 18 серпня 2008.
  17. Schmelzer, Randi (9 січня 2006). McCann Thinks Local for Global Microsoft. Adweek. Процитовано 18 серпня 2008.
  18. Microsoft Unveils a New Look. Microsoft. August 2012. Архів оригіналу за серпень 25, 2012. Процитовано 23 серпня 2012.
  19. Allan, Roy A. (2001). A History of the Personal Computer. Allan Publishing. ISBN 978-0-9689108-0-1. Retrieved July 17, 2010.
  20. Borland, John (April 15, 2003). «Victor: Software empire pays high price». CNET. CBS Interactive. Archived from the original on November 16, 2011. Retrieved July 16, 2010.
  21. Cope, Jim (March 1996). «New And Improved». Smart Computing. Sandhills Publishing Company. 4 (3). Archived from the original on July 6, 2004. Retrieved July 16, 2010.
  22. Pietrek, Matt (March 1996). Windows 95 Programming Secrets. IDG. ISBN 978-1-56884-318-6. Retrieved July 17, 2010.
  23. Thurrott, Paul (October 26, 2001). «WinInfo Short Takes: Windows XP Launch Special Edition». Windows IT Pro. Penton Media. Archived from the original on May 26, 2012. Retrieved July 16, 2010.
  24. «NPD Reports Annual 2001 U.S. Interactive Entertainment Sales Shatter Industry Record» (Press release). Port Washington, New York: The NPD Group. February 7, 2002. Archived from the original on August 14, 2004. Retrieved January 28, 2015.
  25. Morris, Game Over is a weekly column by Chris. «Microsoft sets price for Xbox 360 — Aug. 17, 2005». money.cnn.com. Archived from the original on April 25, 2018. Retrieved January 4, 2018.
  26. Conte, Natali Del (June 15, 2006). «Bill Gates Announces Resignation». PC Magazine. Ziff Davis. Archived from the original on April 20, 2010. Retrieved July 17, 2010.
  27. Beaumont, Claudine (June 27, 2008). «Bill Gates steps down as Microsoft head to concentrate on philanthropy». The Telegraph. Archived from the original on March 13, 2016. Retrieved January 9, 2016.
  28. Fried, Ina (October 27, 2008). «Microsoft launches Windows Azure». CNET. CBS Interactive. Archived from the original on May 10, 2011. Retrieved July 6, 2010.
  29. Vamosi, Robert (January 23, 2007). «Windows Vista Ultimate review». CNET. CBS Interactive. Archived from the original on April 6, 2012. Retrieved April 4, 2012.
  30. «Vista gives Microsoft view of record profit». Edinburgh Evening News. Johnston Press. April 27, 2007. Retrieved February 1, 2009.
  31. Erickson, David (March 21, 2011). «Open Networking Foundation News Release». Openflow.org. Archived from the original on March 26, 2011. Retrieved May 29, 2011.
  32. «Windows Phone 7 Series UI Design & Interaction Guide». March 18, 2010. Archivedfrom the original on May 27, 2013. Retrieved October 9, 2010.
  33. Pierce, David (May 21, 2013). «The all-seeing Kinect: tracking my face, arms, body and heart on the Xbox One». The Verge. Vox Media. Archived from the original on June 7, 2013. Retrieved May 28, 2013.
  34. «Microsoft CEO Steve Ballmer to retire within 12 months». August 23, 2013. Archivedfrom the original on August 23, 2013.
  35. Microsoft is shutting down its free upgrade from Windows 8.1 to Windows 10 on Jan. 16. Pcworld.com. 15 січня 2018.
  36. Як змінилась вартість найбільших компаній світу у 2021 році: промовиста інфографіка. 24 Канал (укр.). Процитовано 2 лютого 2022.
  37. Підберезний, Кирило (30 березня 2018). Глава Windows йде у відставку через реорганізацію Microsoft. K.Fund Media (uk-UA). Процитовано 12 березня 2020.
  38. Microsoft объявил о масштабной реорганизации, глава Windows Майерсон покинет компанию. Капитал (рос.). Процитовано 12 березня 2020.
  39. Программа Microsoft Imagine Academy. TechExpert (ru-RU). Процитовано 13 березня 2020.
  40. Підберезний, Автор: Кирило (1 лютого 2018). Хмарний бізнес Microsoft продовжує стрімко розвиватися. K.Fund Media (uk-UA). Процитовано 13 березня 2020.
  41. Disney ускорит кинопроизводство с помощью технологий Microsoft. LIGA. 7 жовтня 2019. Процитовано 13 березня 2020.
  42. Через звезды к фермам. Как в Microsoft видят технологии будущего и безопасность через 10 лет. ФОКУС (рос.). Процитовано 13 березня 2020.
  43. Peloton і Microsoft створили платформу для аналізу нафтових свердловин. kosatka.media (рос.). Процитовано 14 грудня 2020.
  44. Spangler, Todd; Spangler, Todd (18 січня 2022). Microsoft to Buy Activision Blizzard in Mega-Deal Worth $68.7 Billion. Variety (амер.). Процитовано 2 лютого 2022.
  45. Рекордна угода в індустрії: Microsoft купує провідного виробника відеоігор. РБК-Украина (рос.). Процитовано 2 лютого 2022.
  46. Activision Blizzard збудує власний метаверс: у цьому їй допоможе угода з Microsoft. 24 Канал (укр.). Процитовано 2 лютого 2022.
  47. Defining the Future. activisionblizzard.com (англ.). Процитовано 2 лютого 2022.
  48. Дані для бізнесу: як тримати руку на пульсі в епоху цифрової трансформації. Економічна правда (укр.). Процитовано 13 березня 2020.
  49. Microsoft о цифровой трансформации в странах Восточной Европы. Telekritika (ru-RU). 3 вересня 2019. Процитовано 13 березня 2020.
  50. “You can actually feel like you’re in the same place”: Microsoft Mesh powers shared experiences in mixed reality. Innovation Stories (амер.). 2 березня 2021. Процитовано 5 листопада 2021.
  51. Microsoft представила платформу віртуальної і додаткової реальності. РБК-Украина (рос.). Процитовано 5 листопада 2021.
  52. Слідом за Facebook: Microsoft вирішила створити метавсесвіт. РБК-Украина (рос.). Процитовано 5 листопада 2021.
  53. Bloomberg - Are you a robot?. www.bloomberg.com. Процитовано 5 листопада 2021.
  54. Microsoft анонсувала власний метаверс: що він запропонує та коли його чекати. 24 Канал (укр.). Процитовано 5 листопада 2021.
  55. Ramalingam, Vijai Anand (2018). Introduction to Microsoft Flow. Introducing Microsoft Flow. Berkeley, CA: Apress. с. 1–32. ISBN 978-1-4842-3629-1.
  56. Microsoft обігнала Apple та стала найдорожчою компанією світу. 24 Канал (укр.). Процитовано 31 жовтня 2021.
  57. Olga Dergunova (24 червня 2003). Открытие офиса Майкрософт в Украине (PPT). Microsoft. Архів оригіналу за 25 червня 2013. Процитовано 1 березня 2011.(рос.)
  58. Microsoft в Україні отримав нового гендиректора. Інформаційне агентство Українські Національні Новини (УНН) (укр.). Процитовано 12 березня 2020.
  59. Microsoft знайшла шкідливий софт, який використали для кібератаки на Україну. 24 Канал (укр.). Процитовано 2 лютого 2022.
  60. Кібератака на держсайти України: Microsoft знайшла шкідливий софт. РБК-Украина (рос.). Процитовано 2 лютого 2022.
  61. Destructive malware targeting Ukrainian organizations. Microsoft Security Blog (амер.). 16 січня 2022. Процитовано 2 лютого 2022.

  Див. також

  Посилання

  This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.