JFS

JFSжурнальована файлова система.

Спочатку JFS була розроблена корпорацією IBM для операційної системи AIX. Наступна версія JFS (JFS2 або Enhanced JFS) була розроблена IBM для ОС Warp Server 4.5 for e-Business (Aurora). Пізніше вона була перенесена в IBM AIX та Linux. Мета розробників була забезпечити високу продуктивність, надійність та масштабованість для багатопроцесорних комп'ютерів. Одна з перших файлових систем, яка мала функцію журналювання (метаданих). Націлена на ефктивність в обслуговуванні серверів баз даних, має добрі показники при роботі з великими файлами. При роботі з великою кількість малих файлів, відчутна латенція і програє конкурентним файловим системам. За результатами аналізів, також відома відносно меншим споживанням часу процесора.

Особливості

Наступні особливості вирізняють JFS з-поміж інших систем.[1][2]

Журналювання

JFS — журнальована файлова система, у якій журнал було закладено в дизайні з самого початку (на противагу, наприклад, ext3). Максимальний розмір журналу 128 мегабайт. Журналюються лише метадані, вміст власне файлів не журналюється і може бути втрачений при раптовому краху системи чи втраті живлення. Механізм журналювання схожий на XFS, журналюються лише частини дискових індексів (inode).[3]

B+ дерево

Для пришвидшення пошуку у каталогах JFS використовує B+ дерево. У inode можливе збереження до 8 елементів, при перевищенні цієї кількості використовується B+ дерево. JFS також індексує екстенти у B+ дереві.

Динамічне виділення індексів

JFS динамічно виділяє місце для дискових індексів (inode) за потреби. Розмір кожного індекса 512 байт. У 16-кілобайтному екстенті вміщуються 32 індекси.

Екстенти

Файли у JFS організуються у формі екстентів. Екстент — це послідовність (змінної довжини) агрегованих блоків. Екстент може розміщуватися у кількох групах алокації. Екстенти індексуються у B+ дереві, це підвищує швидкодію при пошуку розташування екстентів.

Суперблок

Суперблок файлової системи містить наступні відомості:

  • Розмір ФС
  • Кількість блоків даних у ФС
  • Стан ФС
  • Розміри груп алокації
  • Розмір блоку файлової системи

Примітки

  1. JFS overview. Steve Best, IBM. Архів оригіналу за 29 січня 2008. Процитовано 9 січня 2008.
  2. JFS Layout. Steve Best, IBM. Процитовано 1 травня 2008.
  3. David Kleikamp. JFS journal. OSDIR. Архів оригіналу за 3 березня 2016. Процитовано 17 квітня 2018.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.