JPEG

JPEG (Joint Photographic Experts Group) растровий формат зберігання графічної інформації, що використовує стиснення з втратами якості зображення.

JPEG (Joint Photographic Experts Group)
Розширення файлу: ..jpeg, .jpg, .jpe
.jfif, .jfi, .jif
MIME-тип: image/jpeg
Type code: JPEG
Узагальнений ідентифікатор типу: public.jpeg
Розробник: Joint Photographic Experts Group
Тип формату: Графічний формат

Термін «JPEG» — це акронім для Joint Photographic Experts Group, даний стандарт було затверджено 1992 року. Він використовує дискретне косинусне перетворення 8×8 (DCT)[1], зигзагоподібне сканування перетворень, DPCM-передбачення середніх значень блоку, скалярне квантування та ентропійне кодування[2].

Ентропійне кодування зазвичай використовує коди змінної довжини в коді Гаффмана, у стандарті також доступний менш розповсюджений варіант арифметичного кодування. Стандарт був значною мірою відповідальним за поширення цифрових зображень і фотографій в інтернеті, а з часом — у соціальних мережах[3].

Опис

Формат було створено 1986 року, у сучасному інтернеті це один із найпоширеніших форматів зображень. Основною перевагою формату є те, що він потребує менше місця для зберігання[4]. Формат не має можливостей анімування зображення або прозорості чи напівпрозорості.

За необхідності сильного стиснення, втрати можуть бути переглянуті за допомогою модуля Matrixmuster (матричний зразок, матричний малюнок). Втрати і спотворення інформації через ступінь стиснення можуть проявлятися вже в призначених для користувача програмах. Допустимий рівень стиснення залежить від характеру зображення та перебуває, як правило, в межах 1:10. Формат JPEG часто використовується як формат даних в цифрових камерах. У Інтернеті формат JPEG застосовується для відображення напівтонових ілюстрацій та графічної інформації з плавним переходом тонів. Формат JPEG, на відміну від GIF і PNG, не підтримує ні анімацію, ні прозорість. Область застосування формату досить вузька — розповсюдження високоякісної напівтонової графіки в Інтернеті. Формат підтримується практично всіма сучасними графічними програмами та веббраузерами.

Алгоритм стиснення даних, що використовується у форматі, базується на алгоритмі дискретного косинусного перетворення.

Найбільша роздільна здатність, яку підтримує формат JPEG/JFIF, — 65535×65535.

Посилання

Примітки

  1. T.81 – DIGITAL COMPRESSION AND CODING OF CONTINUOUS-TONE STILL IMAGES – REQUIREMENTS AND GUIDELINES. CCITT. September 1992. Процитовано 30 листопада 2021.
  2. Ahmed, Nasir (January 1991). How I Came Up With the Discrete Cosine Transform. Digital Signal Processing 1 (1): 4–5. doi:10.1016/1051-2004(91)90086-Z.
  3. What Is a JPEG? The Invisible Object You See Every Day. The Atlantic. 30 листопада 2021. Процитовано 30 листопада 2021.
  4. Image File Formats Guide. What Is: JPG, GIF, BMP, EPS, PCX, XPS?. Master Bundles (амер.). 5 жовтня 2021. Процитовано 30 листопада 2021.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.