Kenworth

Kenworth (Кенворт, Кенуорт) — торгова марка автомобілебудівної компанії, що спеціалізується на виробництві середніх і важких вантажівок, сідлових тягачів, вантажних шасі і самоскидів. Компанія є дочірнім підприємством Paccar.[1]

Назва

Походить від скорочень прізвищ її засновників: (англ. Kent) і (англ. Worthington) — „Ken“ + „worth“→ «Kenworth».

Історія

«Kenworth Motor Truck Company» була заснована в 1923 році на виробничій базі «Gersix Motor Co.» як акціонерне товариство американськими підприємцями Гаррі Кентом і Едгаром Вортингтоном в місті Сіетл, штат Вашингтон. На заводі відразу ж приступили до виробництва вантажівок під маркою «Kenworth». У 1924 році було побудовано і продано 80 автомашин невеликої вантажопідйомності, через рік після заснування на лінії збирали вже дві вантажівки в тиждень.

У 1926 році «Kenworth Motor Truck Company» відкриває майстерню (лінію) з виробництва шасі для пасажирських автобусів. У 1929 році Гаррі Кент змінив Едгара Вортінгтона на посаді президента «Kenworth Motor Truck Co.». До того часу продажі йшли не погано, попит перевищував пропозицію і компанія відчувала необхідність у розширенні своїх виробничих площ. І ось, у тому ж році вдалося побудувати і запустити новий завод по збірці вантажівок в місті Сіетл.

Світова економічна криза кінця 1920-х років і Велика депресія в США пригальмували стійке зростання компанії. Падав попит на продукцію, банки вимагали повернення відсотків за кредитами. Тим не менш, менеджерам «Kenworth», завдяки постійній модернізації виробничих ланцюжків і політики агресивного маркетингу вдалося отримати «муніципальні замовлення» на проектування та будівництво пожежних машин і автобусів.

У 1933 році «Kenworth» стала першою американською компанією, яка почала встановлювати дизельні двигуни на свою серійну продукцію.[2] Оскільки дизельне паливо в ті часи, в США, коштувало було значно дешевше бензину, «дизелі» компанії користувалися стійким попитом і стали лідером продажів на автомобільному ринку Америки. Справи компанії пішли вгору і це поклало початок розробці і виробництву відомої лінійки вантажівок, автобусів і спеціальної техніки «Kenworth» з дизельним двигуном.

У 1936 році «Kenworth Motor Truck Co.». проектує і випускає свою першу безкапотну вантажівку (англ. Cab Over Engine). Ці вантажівки виявилися надзвичайно ефективними і були в змозі везти максимальну кількість вантажу при мінімальній загальній довжині.

Сучасний модельний ряд Kenworth

На початок 2017 року, «Kenworth» випускає наступні моделі вантажівок і сідельних тягачів, що виробляються серійно

модельАмериканська класифікаціятип
Kenworth T-170Клас 6вантажна платформа, шасі
Kenworth T-270Клас 6вантажна платформа, шасі
Kenworth T-370Клас 7вантажна платформа, шасі
Kenworth K-270Клас 6вантажна платформа, шасі
Kenworth K-370Клас 7вантажна платформа, шасі
Kenworth T-440Клас 8сідельні тягачі і самоскиди, шасі
Kenworth T-470Клас 8сідельні тягачі і самоскиди, шасі
Kenworth T-680Клас 8сідельні тягачі і самоскиди, шасі
Kenworth T-800Клас 8сідельні тягачі і самоскиди, шасі
Kenworth W-900Клас 8сідельні тягачі і самоскиди, шасі

Зняті з виробництва

 • Т 2000 (він же «Міккі Маус»): сідельний тягач американського типу. Має дуже приємний інтер'єр кабіни та найбільш високу шумоізоляцію.
 • 700-я серія: сідельні тягачі американського типу, є розвитком Т2000, — випускався у 2000-х роках.
 • До 500 : Лісовоз зібраний в Австралії з кабіною від DAF «XF» і шасі фірми «GINAF».
 • Так само є моделі середніх самоскидів від трьох до шести мостів, бетономіксери і міські малотоннажні вантажівки моделі DAF.

Загальна експлуатаційно-технічна інформація

В даний час «Kenworth» оснащує свої тягачі, вантажні платформи й шасі дизельними двигунами виробництва «Paccar Inc.» і Cummins. Двигуни та навісне обладнання виробляються на заводах в містах Колумбус (Мисисипи).Як і багато інших виробників вантажівок у США, Kenworth встановлює на свої моделі тягачів і вантажних платформ двигуни корпорації «Cummins» різної потужності і оснащеності. Коробка передач як правило фірми EATON або Allison, ходова частина: «Meritor», DANA З 2016 року на серійні моделі магістральних тягачів і самоскиди встановлюється силовий агрегат «Powertrain» зі здвоєним провідним тандемом (ведучі мости) власного виробництва, — «40K tandem axle» Зручна і доступна композиція «Kenworth» дає можливість досвідченому водієві, з мінімальними витратами провести ремонт або заміну вийшли з ладу вузлів і агрегатів. Для самостійного ремонту необхідно мати «дюймові» ключі, які можна знайти в «американських» сервісних центрах або сантехнічних магазинах. Втім, для заміни коліс підійде і простий розвідний ключ. Колеса, зрозуміло, американського стандарту.

Так як у американських тягачів система електропостачання 12-вольтова, для того щоб причепити напівпричіп «європейського типу», ставиться перетворювач напруги (інвертор) з 12 на 24 вольта.

Переваги:

 • різноманіття пропонованих комплектацій
 • оригінальний інтер'єр кабіни, можливість оснащення місця відпочинку системами життєзабезпечення і сервісу;
 • якісна шумоізоляція кабіни і

продумана компонування робочого місця водія.

Виробники деталей

Компанія Кенворт не виробляє більшості деталей, носіями яких є їх продукція. Для виробників вантажівок це звичайна практика як у США, так і в усьому світі. Багато деталей Кенворта можна легко перенести на іншу машину або навпаки.

Тип вузла або деталі .ВиробникКраїнаУніфікація
Дизельні двигуниCummins,Paccar,CaterpillarСШАДвигуни Cummins Caterpillar зустрічаються більш ніж на 100 марках автомобілів і тракторів у всьому світі , двигуни Paccar можна знайти тільки на машинах цієї фірми.
Коробка передачEaton , AllisonСШАзустрічаються більш ніж на 100 марках автомобілів і тракторів у всьому світі
ДиференціалиDANA,Avrin Meritor,PaccarСШАзустрічаються більш ніж на 100 марках автомобілів і тракторів у всьому світі
Передні і інші провідні мостиDANA,Avrin Meritor,FabcoСШАзустрічаються більш ніж на 100 марках автомобілів США
Диски колісAlcoaСША та інші країниДеталі , уніфіковані за типоразмерности
Пневматичні системиBendix ,PAIСШАПрактично на всіх вантажівках і автобусах США і західної півкулі.
ГідропідсилювачS&SСШАПрактично на всіх легкових автомобілях , вантажівках і автобусах США і західної півкулі
Гальмівні колодкиHoneywellСШАСтандартна видаткова деталь.
Стоянкові обігрівачWebastoНімеччинаЗустрічається на різних вантажівках як європейського так і американського типу
ЛампочкиNarvaНімеччинаУніфікована деталь

Кенворт в Україні

Відомостей про кількість машин, що експлуатуються в Україні, немає.

За відгуками екплуатантів[якими?] дуже зручні машини, але все ж, як і всі «американці», «погано ремонтопридатні» зважаючи на відсутність «дюймових» ключів. Тягачі Kenworth мексиканської збірки мають дуже погане утеплення.

В ігровій та сувенірній індустрії

 • Масштабна модель 1:43 Kenworth W900 виробляється під маркою виробника New Ray.
 • Моделі W900 і T680 використовуються в грі American Truck Simulator та інших подібних комп'ютерних іграх.

Kenworth в кіноіндустрії

Див. також

Примітки

 1. About Us | PACCAR. www.paccar.com. Процитовано 18 травня 2020.
 2. Kenworth Truck Company | Kenworth History. web.archive.org. 2 жовтня 2007. Процитовано 18 травня 2020.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.