MAC-10

MAC-10 (англ. Military Armament Corporation Model 10 , офіційно як M10) — компактний пістолет-кулемет, розроблений Ґордоном Б. Інґрамом (англ. Gordon B. Ingram) в 1964 році.

Пістолет-кулемет Ingram MAC-10

Пістолет-кулемет Ingram MAC-10
Тип: Пістолет-кулемет
Походження: США
Історія служби
Термін використання з 1970
Використання у  США
Війни Війна у В'єтнамі
Історія виробництва:
Розроблено 1964
Виготовлено 1970
Кількість 1 700 000
Варіанти MAC-11
Характеристики
Маса 2,84 кг
Довжина 269
Довжина ствола, мм: 146 мм
Тип боєприпасу .45 ACP 9×19 мм Парабелум
Калібр 11,43 мм або 9 мм
Механізм Вільний затвор
Бойова скорострільність 900—1100 постр/хв.
Дульна швидкість 275 м/с
Прицільна дальність 25 м
Тип боєпостачання коробчастий магазин на 30 або 32 набоїв,

MAC-10 у Вікісховищі

Система

Автоматика працює за рахунок вільного затвора. Затвор при стрільбі здебільшого набігає на ствол, що значно зменшує довжину зброї. Канал ствола при пострілі замикається підпружиненим затвором. Ударно-спусковий механізм дозволяє ведення автоматичного та одиночного вогню. Перекладач вогню розташований з лівого боку зброї, трохи далі отвору спусковий скоби. Запобіжник розташований над спусковий скобою, перед спусковим гачком. Рукоятка зведення затвора, що знаходиться зверху ствольної коробки, також може виконувати роль запобіжника. Для постановки зброї на запобіжник потрібно повернути рукоятку зведення затвора навколо поздовжньої осі. При цьому рукоятка перекриває лінію прицілювання, сигналізуючи про включений запобіжник. На стволі є різьблення для кріплення швидкознімного глушника. MAC-11 відрізняється від MAC-10 лише застосовуваним набоєм. Плечовий упор виконаний з товстого дроту і засувається в ствольну коробку. Приціл діоптричний, нерегульований.

Характеристики та застосування

Основна ідея, закладена в конструкцію — максимальна простота та дешевизна. Але мала довжина ствола, висока скорострільність, низька маса зброї і набій .45 ACP, що має більший імпульс віддачі (як для пістолетного набою), роблять стрільбу дуже неточною. Зброя має дуже великий розкид — при стрільбі на 25 метрів попадання в ціль на практиці малоймовірно. Як наслідок, MAC-10 зараз не використовується військовими — навіть низька ціна і невеликі розміри не роблять його привабливою зброєю.

Країни-оператори

Примітки

  1. Brassey's Infantry Weapons of the World, 1950—1975, J.I.H Owen (1975), p. 45
  2. Diez, Octavio (2000). Armament and Technology. Lema Publications, S.L

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.