Meter-Bus

M-Bus (Meter-Bus) європейські стандарти на інтерфейс віддаленого зчитування показників газових та електричних лічильників.

M-Bus також може використовуватися для інших пристроїв обліку. Інтерфейс використовує для обміну двопровідну лінію, що робить його економічно ефективним. Фізичний та канальний рівні описує стандарт EN 13757-2, прикладний рівень — EN 13757-3. Бездротовий варіант M-Bus (англ. Wireless M-Bus) описано у стандарті EN 13757-4.

M-Bus було розроблено для задоволення потреби у системі для створення мереж дистанційного зчитування лічильників, наприклад, лічильників споживання газу або води у побуті. Ця шина задовольняє вимоги до систем як з дистанційним живленням через шину так і з живленням пристроїв від батарей. При опитуванні лічильник передає накопичену інформацію головний пристрій, наприклад, мобільний комп'ютер, який періодично підключається до шини для зчитування всіх лічильників у будівлі. Альтернативним методом централізованого збору даних було б підключення через модем.

Шина M-Bus також може використовуватися в системах сигналізації, гнучкої ілюмінації, керування опаленням та подібних.

Співвідношенні з моделлю OSI

Шину M-Bus було розроблено в Падерборнському університеті в кооперації з Texas Instruments Deutschland GmbH та Techem GmbH. Концепція має в основі еталонну модель OSI з метою створити відкриту систему, яка дозволяє використовувати майже довільний бажаний протокол.

Оскільки M-Bus не є комп'ютерною мережею і не потребує, серед іншого, транспортного та сеансового рівнів, рівні з четвертого по шостий еталонної моделі OSI порожні. Таким чином, надаються лише фізичний, канальний та прикладний рівні.

Модель OSI
Елемент даних Рівень Стандарт
Рівні
пристрою
Дані 7. Прикладний EN 1434-3
ДСТУ EN 1434-3[1]
6. Представлення Відсутній
5. Сеансовий Відсутній
Блок 4. Транспортний Відсутній
Рівні
носія
Пакет 3. Мережевий Опціонально
Фрейм 2. Канальний IEC 60870
Біт 1. Фізичний M-Bus

Примітки

  1. ДСТУ EN 1434-3:2005 Теплолічильники. Частина 3. Обмін даними та інтерфейси (EN 1434-3:1997, IDT)

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.