Mitsubishi Proudia

Mitsubishi Proudia — представницькі седани, що виробляються фірмою Mitsubishi з 1999 року і прийшли на заміну Mitsubishi Debonair.

Mitsubishi Proudia
Mitsubishi Proudia (BY51)
Виробник Mitsubishi
Роки виробництва 19992016
Попередник(и) Mitsubishi Debonair
Клас Люкс-автомобіль
Стиль кузова седан
Двигун(и) Бензинові
Подібні Nissan Cima
Toyota Crown

Перше покоління

Mitsubishi Proudia (S32A)
Салон

Протягом довгого часу флагманом легкових автомобілів, що випускалися під маркою Mitsubishi, вважалася модель Debonair. Однак в 1999 році цю нішу зайняв автомобіль, який отримав назву Proudia. Насправді ж ця нова машина була розроблена і запущена у виробництво на базі Debonair останнього покоління. Інакше кажучи, автомобіль Proudia слід розглядати, як продовження модельного ряду Debonair. Назва Proudia походить від злиття двох морфем: «prou» — від англійського слова proud, тобто «гордість», і «dia» — від англійського еквівалента японському слову «bishi» (слово «Mitsubishi» перекладається як «три діаманти»), тобто є «diamond». Автомобіль був розроблений спільно з південнокорейською компанією Hyundai. Відповідно до цього був організований і спільний випуск цієї машини. В каталозі автомобілів, що випускаються компанією Hyundai, модель значилася як Equus.

Машина має довжину понад 5 метрів і входить до групи великих седанів. Цікаво, що на момент появи моделі на внутрішньому японському ринку всі седани «великої» групи мали в довжину не більше 5 метрів, тому в даному разі цей автомобіль — свого роду виклик усталеним традиціям. Машина була призначена для обслуговування VIP-персон, і в ній все, здавалося, було доведено до досконалості. Але, схоже, нікого крім керівництва родинних Mitsubishi компаній ця представницька модель не зацікавила. Втім, як і колишня VIP-модель Mitsubishi Debonair.

Автомобіль оснащувався або 6-циліндровим двигуном об'ємом 3,5 літра, або 8-циліндровим мотором, робочий об'єм якого складав 4,5 літра, обидва — з V-подібним розташуванням циліндрів. Подовжена на 300 мм 4-місцева версія машини з кузовом типу «лімузин» отримала власну назву Mitsubishi Dignity.

Двигуни

Модель Роки випуску Двигун Об'єм Потужність
3,5 l V6 6G741999-20016-циліндровий Бензиновий3497 см3240 к.с. при 5500 об/хв
4,5 l V8 8A801999-20018-циліндровий Бензиновий4498 см3280 к.с. при 5000 об/хв

Друге покоління

Mitsubishi Proudia (BY51)

Зробивши упор на позашляхову тематику, в Mitsubishi до початку другого десятиліття нинішнього століття залишилися без флагманської моделі. І звернулися за допомогою до Nissan. В результаті седан F-класу Dignity другого покоління і його короткобазна версія Proudia є копіями, відповідно, Cima і Fuga. Втім, про просту заміну емблем все-таки говорити не можна. Обом представницьким седанам від Mitsubishi настільки змінили передню частину кузова, що в анфас вони зовсім не нагадують базові моделі.

Із комплектацій в порівнянні з Nissan залишилися близькі до максимальних. Тобто шкіряна оббивка, дерев'яні вставки, якісна аудіосистема і багато електроніки: камери, що дають круговий огляд, радарний круїз-контроль і інше. Dignity, яка більша за Proudia і по колісній базі, і по довжині на 150 мм, природно, розкішніша.

Proudia має задный або повний привід з 7-ст. АКПП. Двигуни — V6 обсягом 2,5 і 3,7 л з віддачею в 225 і 333 к.с.

Двигуни

  • 2.5 L Nissan VQ25HR V6
  • 3.7 L Nissan VQ37VHR V6

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.