Motion blur

Motion blur (вимовляється: Моушн блер) — розмиття зображення при відтворенні сцен руху або швидко рухомих об'єктів.

Розмиття зображення (motion blur) на прикладі фотографії вантажівки. Застосування ефекту на задньому плані ілюстрації створює відчуття швидкості.
Ефект розмиття фотографії під час руху фотоапарата при довгій витримці

У фотографії

У фотографії, цей ефект проявляється як артефакт під час фотографування об'єктів, що швидко рухаються в кадрі, і полягає в тому, що об'єкт змазується; втрачає свою різкість і виділяється на загальному фоні. Також цей ефект може з'явитися, якщо при експонуванні різко змістити камеру. Іноді цей «артефакт» досягається фотографами свідомо, для надання більшої динамічності кадру.

У кіно і комп'ютерних іграх

У кіно і комп'ютерних іграх «motion blur» використовується для додання якого-небудь особливого значеннєвого навантаження до сцени, звернути увагу глядача на конкретний предмет і надати зображенню динаміку, таким чином, підкресливши швидкість того, що відбувається.

Деякі ігри, такі як автосимулятор «Need for Speed: Underground», здійснюють «змазування» зображення по краях для надання «ефекту швидкості» автомобілю, що мчить на величезній швидкості.

Див. також

  • Blur (ефект) — подібний ефект, реалізація якого полягає в тому, що все зображення стає розмитим, розфокусованим, без виділення якої-небудь області. Використовується в комп'ютерних іграх.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.